Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latviju sveic ar Morzes signāliem (VIDEO)

Pasaules mēroga unikālā projektā «Apsveikums Latvijai», kurā iesaistījās arī Jelgavas pilsētas un novada iedzīvotāji, Dobeles novada iedzīvotāji un Dobeles 1. vidusskola, izdevies uzstādīt jaunu rekordu ar vislielāko Latviju apsveikušo dalībnieku skaitu, izmantojot Morzes ābeci, informē akcijas organizatori. Kopumā apsveikumus nosūtīja vai šifrēja 5305 cilvēki Latvijā un ārpus tās.

Rekorda uzstādīšanā reģistrēti ap 550 to apsveicēju no Jelgavas un novada, kas bija iesūtījuši vai paši piedalījušies apsveikumu šifrēšanā. Jelgava ir trešā kuplāk pārstāvētā pilsēta aiz Rīgas un Liepājas, kas piedalījās rekorda uzstādīšanā.

Līdzīga akcija notika arī pirms diviem gadiem, kad apsveikumu sūtīšanā iesaistījās 3861 cilvēks. VAS «Elektroniskie sakari» uzsāktais projekts «Apsveikums Latvijai» ir pasaulē unikāls, jo apsveikuma sūtīšana Latvijai notiek, izmantojot Morzes ābeci. Projekts tika veidots kā spēle, kurā ir jāatpazīst Morzes alfabēts un jāatšifrē apsveikumi. Projektā izstrādāta speciāla platforma, lai ar Morzes kodu nosūtītu apsveikumu Latvijai, kā arī varētu šifrēt jau iesūtītos apsveikumus. Ikviens varēja piedalīties projektā un nosūtīt savu apsveikumu līdz novembra beigām.

Iesākot projektu «Apsveikums Latvijai», 120 skolu Latvijā piedalījās speciālā trīs dienu zibakcijā, kurā šifrēja Īrijas diasporas skolas «Saulgriezīte» apsveikumu «Lai Latvijai nav robežu mūsu sirdīs un prātos». Kopumā zibakcijā piedalījās vairāk par 3000 skolēniem no dažādiem Latvijas novadiem. Par zibakcijas vēstnešiem kļuva pamatskolas «Rīdze» 7. klases skolēni, kas pirmie iesaistījās zibakcijā.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas