Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LAU aicina pašvaldības sadarboties grants ceļu problēmu risināšanā

VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) ir gatava ciešākai sadarbībai ar novadu domēm, lai kopīgi risinātu novada svarīgāko autoceļu ikdienas uzturēšanas jautājumus pieejamā finansējuma apjomā, informē uzņēmuma pārstāvis Miks Lūsis.

«Beidzoties ziemas sezonai, tiks plānoti un veikti ikdienas uzturēšanas vasaras darbi atbilstoši pieejamam finansējumam – greiderēšana, izskalojumu remonts, pēc nepieciešamības caurteku remonts vai nomaiņa, atsevišķos ceļa posmos grāvju atjaunošana. Diemžēl pašreiz pieejamais ikdienas uzturēšanas finansējums neļaus veikt šos darbus visiem ceļiem, tāpēc, veicot tos visos Latvijas reģionos, esam gatavi ņemt vērā pašvaldību izteiktās maršrutu prioritātes,» uzsver VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs.

Gadu gaitā pieaugot satiksmes intensitātei un kravas transportlīdzekļu kravu svaram, pavasaros un rudeņos, kā arī nepastāvīgos laika apstākļos daļa no grants ceļiem pārtop grūti izbraucamos ceļos. Arī silta ziema neizbēgami rada problēmas – jo vairāk ir sasalšanas un atkušanas ciklu, jo ietekme uz autoceļu ir lielāka, skaidro LAU. LAU seko līdzi situācijai ar grants seguma ceļiem visos Latvijas novados un aicina novadu domes apzināt svarīgākos maršrutus, kuriem LAU varētu veltīt lielāko uzmanību, veicot ikdienas uzturēšanas darbus.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus un nodrošinātu līdzenāku ceļa brauktuvi, ir nepieciešams veikt grants seguma ceļu greiderēšanu. Pateicoties labvēlīgiem laika apstākļiem, pagājušajā nedēļā visos valsts reģionos LAU veica grants ceļu greiderēšanu.  Kā skaidro LAU, uzlabot grants ceļu stāvokli iespējams tikai tad, kad ceļi apžūst un kļūst izturīgi. Pretējā gadījumā, uzbraucot uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa ar smago uzturēšanas tehniku, grants ceļu var sabojāt vēl vairāk. 

LAU operatīvie dati par grants segumu uzturēšanas darbiem liecina, ka laikā no 9. līdz 15. martam tie visos Latvijas reģionos veikti šādā apjomā: ceļa seguma līdzināšana – 9194 pārgājiena kilometru (pārgājiena kilometrs nozīmē, ka ir veikts viens tehnikas vienības darba gājiens) – Alūksnes nodaļā (277), Gulbenes nodaļā (270), Madonas nodaļā (676), Dagdas nodaļā (402), Preiļu nodaļā (312), Bauskas nodaļā (260), Dobeles nodaļā (598), Jelgavas nodaļā (114), Aizkraukles nodaļā (422), Jēkabpils nodaļā (621), Kuldīgas nodaļā (177), Liepājas nodaļā (81), Saldus nodaļā (626), Balvu nodaļā (412), Ludzas nodaļā (394), Rēzeknes nodaļā (180), Ogres nodaļā (391), Rīgas nodaļā (379), Talsu nodaļā (111, Tukuma nodaļā (680), Ventspils nodaļā (256), Cēsu nodaļā (436), Limbažu nodaļā (235), Smiltenes nodaļā (335), Valmieras nodaļā (547);

ceļa seguma planēšana 704 kilometru garumā – Daugavpils nodaļā (99), Kuldīgas nodaļā (141), Liepājas nodaļā (173), Rēzeknes nodaļā (66), Talsu nodaļā (147), Ventspils nodaļā (78) ; ceļa klātnes profilēšana 128 kilometru garumā – Daugavpils nodaļā (124), Kuldīgas nodaļā (4); iesēdumu un bedrīšu remonts uz grants ceļiem 732 kubikmetru apjomā – Bauskas nodaļā (119), Jelgavas nodaļā (454), Saldus nodaļā (30), Rēzeknes nodaļā (13), Rīgas nodaļā (35), Talsu nodaļā (61), Cēsu nodaļā (20).

No visa Latvijas valsts autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu – 11 075 kilometri. Lai pavasara šķīdoņa laikā iespējami pasargātu grants ceļus un nodrošinātu, ka tie nesabojājas vēl vairāk, tiek noteikti masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām. Tāpēc ceļu lietotāji šajā periodā aicināti saudzīgi attiekties pret grants ceļu segumiem un pēc iespējas ievērot masas ierobežojumus.

Pārsvarā grants seguma ceļi ir vietējas nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti. Ņemot vērā to, ka pēdējo 25 gadu laikā valsts autoceļu tīkls tiek uzturēts nepietiekama finansējuma apstākļos, bet ES fondu līdzekļus ieguldīt vietējas nozīmes ceļu remontdarbos nedrīkst, liela daļa grants ceļu ir sliktā un ļoti sliktā tehniskā stāvoklī.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un šķīdoni uz valsts ceļiem, kā arī par apzinātu ceļu bojāšanu iedzīvotāji aicināti informēt Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555 vai e-pastu sic@lvceli.lv.

LAU uz valsts autoceļiem veic gandrīz 200 dažādu ikdienas uzturēšanas darbu. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem vairāk nekā 8 000 kilometru ir ar melno segumu un gandrīz 12 000 kilometru ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas