Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauku miglošana pirms labības kulšanas, ievērojot noteikumus, ir atļauta 1

Zemniekiem sācies aktīvākais darba periods. Ārpus pilsētas, kur vien skaties, redz darbojamies lauksaimniecības tehniku. Tomēr daļa sabiedrības ar satraukumu pamanījuši, ka pirms graudu kulšanas zemnieki laukus nereti arī miglo. “Ir divas legālas lauku miglošanas iespējas pirms labības kulšanas. Pirmkārt, tie ir desikanti – līdzekļi, kas palīdz izžāvēt sējumus. Parasti šos līdzekļus izmanto ziemas rapšiem, pupām, zirņiem. Graudiem ne. Otrs variants ir glifosāti, tajā skaitā cilvēku bieži piesauktais raundaps. Šie preparāti domāti, lai ierobežotu nezāles. Piemēram, tos izmanto, ja lauki aizauguši ar nezālēm un labību tādēļ grūti novākt. Glifosātus, protams, drīkst lietot, tikai ievērojot nogaidīšanas laiku. Zemnieki nemaz nevarētu steigties novākt ar glifosātiem apstrādātu labību uzreiz pēc miglošanas, jo tad no tā nebūtu nekāda efekta tāpēc, ka iedarbības laiks ir ilgāks,” stāsta Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis. Viņš atzīst, ka glifosātu izmantošana nav pats labākais risinājums, tomēr no likumiskā viedokļa Latvijā tas ir atļauts. Taču esot arī valstis, kurās tie ir aizliegti.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 24. augusta “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jana

Varbūt beidzot tiem, kas slimo ar vēzi, būtu jātiesājas ar šiem miglotājiem un valsti, kas to pieļauj. Citās valstīs taču tiesājas!!!!

pirms 2 gadiem, 2017.08.25 14:19

Latvijas ziņas