Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz februāra vidum dalību «Baznīcu naktī» pieteikušas 80 baznīcas no visas Latvijas 2

Līdz februāra vidum dalību pasākumā "Baznīcu nakts" jau pieteikuši 80 tradicionālo kristīgo konfesiju dievnami, kas 5.jūnija vakarā pulcēs cilvēkus visos Latvijas novados – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē, aģentūru LETA informēja nodibinājuma "Fonds Baznīcu nakts" pārstāvji.

Šogad, paplašinot pasākuma norisi ārpus Rīgas, "Baznīcu nakts" pulcēs cilvēkus daudzās Latvijas pilsētās un ciemos, atklājot arī novadu baznīcu mantojumu un garīgo klātbūtni mūsdienās.

Saņemti pieteikumi no "Lībiešu krasta" – Kolkas luterāņu baznīcas un Kolkas Jūras zvaigznes dievmātes katoļu baznīcas. Kurzemnieki varēs apmeklēt arī vēsturisko kuršu ķoniņu apvidu, kur ar savu baroka interjeru priecēs Klosteres (Jamaiķu) luterāņu baznīca. Organizatori saņēmuši ziņas, ka īpaša programma iecerēta Saldus katoļu baznīcā.

Šogad aprit 800 gadi, kopš Latvijas teritorijai pāvests Inocents III piešķīra "Terra Mariana" – Māras zemes nosaukumu. Tā laika Livonijas noskaņu varēs izjust Vidzemes senajās baznīcās - Straupē, Cēsīs, Valmierā un Matīšos.

Līdzās Jelgavas un Dobeles baznīcām "Baznīcu nakts" notiks arī Zemgales kaimiņu novadā Sēlijā, kur dalību pieteikusi Neretas luterāņu baznīca. Latgalē dalību pieteikušas Baltinavas un Šķilbēnu katoļu baznīcas.

"Baznīcu nakts" programma arī šogad būs veidota kā iespēja iepazīt baznīcu garīgo un kultūras mantojumu – būs koncerti, ekskursijas, pasākumi bērniem un laiks aizlūgumiem un apcerei klusumā.

Redzot Eiropā un pasaulē notiekošo, "Baznīcu naktī" šogad notiks aizlūgums par mieru un ceļu pie patiesības – Latvijā, Eiropā, Ukrainā, Tuvajos Austrumos un citur, kur tiek apdraudēta cilvēka cieņa un dzīvība. Pasākuma programmas Latvijas dievnamos tiks apkopotas, sākot no aprīļa, publiski tās būs pieejamas maijā.

Baznīcas, kuras vēl nav paguvušas pieteikties, to var izdarīt vēl mēnesi – līdz 29.martam, aizpildot pieteikuma anketu "www.baznicunakts.lv".Pirmā "Baznīcu nakts" Latvijā tika organizēta 2014.gada 6.jūnijā, un tajā piedalījās 43 Rīgas dievnami. Pasākumu apmeklēja aptuveni 20 tūkstoši cilvēku.

Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai ir atceļojusi no Austrijas un Čehijas. Pirms 10 gadiem "Baznīcu nakts" aizsākās Austrijā kā Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012.gada tā notiek arī Tartu, Igaunijā. Latvijā "Baznīcu nakti" organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums "Fonds Baznīcu nakts". Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Betija

Cik jauki, ka šogad pasākums notiks arī ārpus Rīgas!

pirms 4 gadiem, 2015.02.18 18:15

Latvijas ziņas