Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielā ūdens iesvētīšanas kārta Jelgavā (FOTO)

Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību vakar notika Lielā ūdens iesvētīšanas kārta, informē Latvijas Pareizticīgās baznīcas preses dienests. 

Jelgavā svētīto ūdeni varēja saņemt pareizticīgo baznīcās. Dievnamā svētītu ūdeni pareizticīgie dzer pa mazam malciņam no rītiem, apvienojot to ar speciālu lūgšanu.

No seniem laikiem 19. janvārī pēc jaunā stila, dienā, kad pareizticīgā baznīca svin vienus no gada lielākajiem svētkiem – Kunga Kristīšanas svētkus, kurus dēvē arī par Dieva Parādīšanās svētkiem – Dieva Trīs Personu (Svētās Trijādības) atklāšanos cilvēka veidolā, tiek kalpota Lielā ūdens iesvētīšanas kārta. Šīs tradīcijas aizsākumi meklējami pašos kristietības aizsākumos, kad to ar iegremdēšanos Jordānas ūdeņos savas kristīšanas laikā aizsāka pats Jēzus Kristus.

Rituāls, kad ticīgais Kunga Kristīšanas svētkos iegremdējas ūdenī pilnībā, nav obligāts, daudz svarīgāka ir piedalīšanās attiecīgajā dievkalpojumā. Lai gan netrūka arī tādu drosminieku, kas vakar ar Rīgas Domes atbalstu gremdējās attiecīgi sagatavotā vietā Daugavā pie 11. Novembra krastmalas. Jelgavā drosminieki, galvenokārt ziemas peldēšanas kluba «Jelgavas roņi» dalībnieki, to parasti veic Lielupes ūdeņos pie Jelgavas jahtkluba.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas