Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielākais deficīts pēc bērnudārzu audzinātājiem 15

Pilsēta un novadi meklē vairāk par divdesmit mācībspēku, šodien vēsta laikraksts «Zemgales Ziņas». Gatavojoties jaunajam mācību gadam, skolās un bērnudārzos tiek komplektēti pedagogu kolektīvi. Līdzīgi kā iepriekš arī šogad ir daudz vakanču. Lielākais deficīts ir eksakto mācību priekšmetu skolotāji un pirmsskolas pedagogi.  

Kadru mainība un pedagogu piesaiste mācību iestādēm notiek katru gadu, izņēmums nav arī šī vasara. Skolotāji tiek meklēti, izmantojot sludinājumus laikrakstos, atbilstošus speciālistu meklējot konkursa kārtībā, kā arī uzrunājot potenciālos skolotājus personīgi. Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Evita Mikiško laikrakstam stāsta, ka pilsētā nepieciešams atrast 14 jaunu kadru – astoņus skolās un sešus bērnudārzos. «Protams, ka ļoti ceram uz jauniem, azartiskiem, profesionāliem pedagogiem, bet nedrīkst nenovērtēt arī pieredzējušu profesionāļu darbu,» piebilst E.Mikiško.

Plašāk lasiet šodienas, 11. jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 15

sss

jo ar pedagoga izglītību uz 20 gadu darba stāžu bērnudārzā neņem strādāt,nav piemērota izglītība !!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 08:46

Dusmīgā

Pirmkārt, lai strādātu par bērnudārza audzinātāju vajag lielu gribas spēku un pacietību!
Otrkart, lai iegūtu šo izglītību, papildus ir jāmācās
Treškārt, audzinātājiem maksā tik niecīgas algas, tad kamdēļ jātērē tik daudz laika, lai izglītotos un strādātu šajā amatā
Un viss beidzot, pret audzinātajiem ir tik slikta attieksme, ka neviens normāls cilvēks negrib bendēt sev nervus!

Daudzos bērnudārzos jau sāk pieņemt simtlatnieces, lai pilda audzinātājas amatu. Tā kā veiksmi vecākiem ar labas audzinātajas atrašanu!

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 08:56

mierīgā

kuros bērnu dārzos simtlatnieki strādā par audzinātājām?

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 10:42

viedoklis

Te ir jābūt vienkārši fanātiķim, lai strādātu par tik mazu algu - kuru visādiem veidiem cenšas nepaaugstināt. Jāmācās kursos, nemitīgi jāpapildina zināšanas, jāiegūst Eiropas kvalifikācijas pakāpe, kā vārdā...lai šo pedagogu pēc tam stumdītu pēc sava prāta daži ( labi, ka ne visi) iedomīgi vecāki un priekšniecība??? Ir jāceļ šo cilvēku darba prestižs un jāaizstāv arī pedagogu intereses, tad būs, kas strādā!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 09:41

un ko lai pārdevēji dara, kuriem ir pilna materiālā atbildība un algas vēl mazākas kā pedagogiem? Ko lai sētnieki iesāk, kam pēc ziemas sniegu šķūrēšanas ir sabeigta veselība? Ko lai banku operatori dara, kuriem arī ir nepieciešama spec. kvalifikācija + materiālā atbildība, bet kuriem arī ir mazākas algas?
Turklāt visiem šiem cilvēkiem ir garas darba stundas + atvaļinājums labi ja mēnesi gadā (kur vēl ne visi tiek).
Tak beidziet vienreiz pedagogus nostādīt stāru lomā. Tas, ka ir jābūt izglītībai, tas arī sev nekaitē - attīstīties, domāt, darīt. Esmu saskāries ar tādiem pedagogiem, ka gribas kraut ģīmī (man bērnu nav, bet tas ir skats no malas). Nelaipni, dusmīgi, mūžīgi neapmierināti. Iesi ar šokolādi, smaidīs. Iesi prosta, uzrīks. Kāda ir izglītības kvalitāte?
Kaut kā veikalā gan neviens nedomā - pārdevējam ir minimālā alga, tas nekas, ka šis dusmīgs un nepareizi atlikumu izdod. Viņam ir jāstrādā un jāsmaida visiem. Ar ko skolotājs kā prfesija īpašāks?

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 10:48

Kurp iesim?

Ne pārdevējiem, ne sētniekiem nav prasības pēc augstākas izglītības, kuras iegūšana neatmaksājas nekad. Es tomēr pedagogu atbildības līmeni vērtēju augstāk, par plauktu kārtošanu.

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 10:54

Annika

Normāla situācija ir tad, ja cilvēkam ar augstāku izglītību ir augstāka alga kā cilvēkam ar zemāku izglītību. Tātad cilvēkam bez izglītības, piemēram, sētniekam, būtu jāsaņem kaut kāda minimālā alga, ar kuru var normāli dzīvot - dzīvesvieta, uzturs, apģērbs, medicīnas u.c. pakalpojumi, kultūras pasākumi. Cilvēkam ar augstāku kvalifikāciju, tam pašam pārdevējam, algai būtu jābūt lielākai. Tālāk atbilstoši kvalifikācijas pakāpēm algām būtu proporcionāli jāpieaug.
Šobrīd neatkarīgi no profesijas un izglītības vairākums saņem tik maz, ka nepietiek elementārajiem ikdienas izdevumiem, tāpēc sanāk tā, ka katra profesija atsevišķi cīnās kā māk, bet pārējie viņus noliek. :(

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 20:23

Kurp iesim?

No mana bērna bērnudārza vieno normāla audzinātāja aizgāja strādāt uz Maximu pār pārdēvēju.

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 10:50

Resnais

No pirmā janvāra visi saņems algu reizinātu ar koeficientu 1,42, tā teica Rimšēvics. Algu problēma atrisināta! Tad arī sāksies audzinātāju, sētnieku un pārdevēju pārprodukcija :P

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 11:27

Dusmīgā

Mierīgā - Kādu laiku atpakaļ strādāja bērnudārzā simtlatnieces Jelgavas novadā, Lielvircavas bērnudarzā, tā vismaz nacās dzirdēt

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 11:51

no malas

beidziet kultivēt praksi - "es kaut kur dzirdēju'' un pasniegt kā faktu; ja nev reālu pierādījumu vai faktu, tad nevajag klačoties

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 12:43

Dusmīgā

To no malas - manai kaimiņienei bērns gāja tajā bērnu dārzā, un viņa teica ka tur strādāja simtlatnieces, nu tad kurs te pa tukšo kultivē? Tev jau laikam ka tik iepirst forumā!

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 14:53

naivā

un ja nu tam simtlatniekamir gan izglītiba,gan zināšanas, gan veselais saprāts? neesat dzirdējusi,ka bez darba paliek cilvēki ar ļoti labām izgl'tībām?

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 15:39

pedagogs

Neviena materiālā atbildība nestāv klāt atbildībai par bērna veselību un dzīvību!!!

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 19:23

Mikus

Jus izlutinatas pilsetnieces iemaciet bernam uzvesties un pashas ari apgustiet to, cik pedagogi nav jelgava pie sirdsdrapem kjerushies augstpratigo vec aku del.

pirms 6 gadiem, 2013.07.12 02:35

Latvijas ziņas