Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielās pilsētas atzinīgi vērtē gaidāmās izmaiņas Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) atzinīgi vērtē plānotās izmaiņas Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kas paredz lielāku rīcībspēju māju īpašniekiem, aģentūru LETA informēja LLPA pārstāve Maija Dulle-Sūniņa.

"Pašvaldībām veiktie grozījumi likumā ir būtiski, jo tas ir solis pretim racionālākai dzīvojamo māju pārvaldīšanai un apsaimniekošanai," pēc tikšanās ar Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātu Viktoru Valaini pauž LLPA izpilddirektors Māris Kučinskis. Šie grozījumi paredz plašākas iedzīvotāju tiesības un dzīvojamo māju īpašnieku lielāku rīcībspēju, izvēloties sev piemērotāko norēķināšanās par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem veidu, tajā skaitā norēķināšanos ar pakalpojumu sniedzēju tieši.

Kučinskis norāda, ka jau tagad atsevišķās pilsētās, piemēram, Ventspilī, Jēkabpilī, Jelgavā un Rēzeknē, veiksmīgi darbojas tiešie norēķini. "Jaunā kārtība varētu ļaut izvairīties no situācijām, kad apzinīgam maksātājam ir jāmaksā par savu kaimiņu - nemaksātāju vai mājas kopējā parāda dēļ pakalpojums netiek nodrošināts," norāda Kučinskis.

Savukārt Valainis skaidro, ka tiešie norēķini ir veids, kā iesaistīt iedzīvotājus lēmuma pieņemšanā un līdz ar to arī sakārtot māju pārvaldīšanas un kvalitātes saglabāšanu ilgtermiņā. Paredzams, ka ilgtermiņā būtu iespējams samazināt rēķinu apmēru par aptuveni 20%. "Tiešo norēķinu ieviešana nākotnē ļaus samazināt kopējo komunālo pakalpojumu parādu pieaugumu, jo komunālo pakalpojumu sniedzēji būs ieinteresēti uzreiz strādāt ar parādniekiem, nevis gaidīt, kad parāda apmērs pieaug," skaidro deputāts.

Izmaiņas Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā paredz, ka ar pakalpojuma sniedzēju tieši varēs norēķināties par siltumenerģijas vai ēkas apkurei nepieciešamās dabasgāzes vai ūdens piegādi, kā arī par kanalizācijas, atkritumu izvešanas pakalpojumu un koplietošanas vajadzībām paredzētās elektroenerģijas nodrošināšanu dzīvojamai mājai. Dzīvokļu īpašnieki par pakalpojumiem, tāpat kā līdz šim, varēs norēķināties arī ar mājas pārvaldnieka starpniecību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas