Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielo pilsētu asociācija bažījas par VARAM iecerēto pilsētvides attīstības finansējuma ieviešanas principu 1

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) pauž bažas par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecerēm attiecībā uz pilsētvides un policentriskas attīstības investīciju ieviešanu 2014.-2020.gadā.

Kā aģentūru LETA informēja LLPA mediju attiecību konsultante Maija Dulle-Sūniņa, LLPA uzskata, ka piedāvātais princips neveicinās mērķtiecīgus ieguldījumus uzņēmējdarbības un pilsētvides attīstības veicinošu projektu īstenošanai nākamajā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā.

LLPA, iepazīstoties ar VARAM sagatavoto informatīvo ziņojumu par pilsētvides un policentriskas attīstības investīciju ieviešanas principiem ES fondos 2014.-2020.gadam, ir secinājusi, ka piedāvātais princips policentriskas attīstības investīciju apguvei varētu nesniegt cerēto rezultātu.

Nav saprotams konkrēts pamatojums VARAM piedāvātajam finansējuma sadalījuma principam, kas paredz 60% uzņēmējdarbībai nozīmīgu teritoriju infrastruktūras attīstīšanai un pilsētu degradēto teritoriju revitalizācijai paredzēto finansējumu novirzīt attīstības centru individuālajiem projektiem un 40% sadarbības projektiem.

LLPA izpilddirektors Māris Kučinskis: "LLPA, ņemot vērā radušās bažas, diskutēs par LLPA redzējumu un priekšlikumiem par darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" projektā paredzēto pilsētvides un policentriskas attīstības investīciju ieviešanas principu ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā. LLPA uzskata, ka pašvaldību sadarbības projektiem ir jāvirzās tur, kur tie ir nepieciešami, nevis pašvaldības ir spiestas "izdomāt" projektus, lai tikai tiktu apgūts iedalītais ES fondu finansējums. Turklāt, izstrādājot pilsētvides un policentriskas attīstības investīciju ieviešanas principus 2014.-2020.gadā, ir jāņem vērā Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam paredzētā policentriskas attīstības veicināšana valstī. Uzskatām, ka piedāvātais finansējuma sadalījums radīs "mākslīgu projektu izdomāšanu", nevis reālu ieguvumu, izstrādājot un realizējot tādus projektus, kas ekonomiskajai aktivitātei pašvaldībās un tās iedzīvotājiem patiesi ir nepieciešami un sniedz ieguvumu ilgtermiņā."

Latvijas pilsētu domju priekšsēdētāju sanāksme notiks Latvijas Lielo pilsētu asociācijā 24.februārī plkst.10 LLPA birojā.

LLPA dibināta 2001.gada 23.augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir deviņas lielākās Latvijas pilsētas - Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera un Jēkabpils.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

huis

Lielo pilsētu asociācija ir dibināta , lai " likumīgi sazagto " naudu , sadalītu " godīgi " savā starpā. Šī kriminālā grupējuma dibinātāji ir ZZS partijnieki - Rāviņš , Lembergs , Brigmanis. Tā kā Sprūdžs gribēja dibināt vēl 2 asociācijas - mazo un vidējo pašvaldību asociācijas , tad viņu Lembergs noēda no amata. Tas gan Ventspils pundurzaglim maksāja tuvu pie miljona

pirms 5 gadiem, 2014.02.24 18:59

Latvijas ziņas