Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielupes baseina upēs tiks izlaisti 25 tūkstoši strauta foreļu mazuļu

Turpinot 2011.gadā uzņēmuma «Skonto Būve» aizsākto strauta foreļu atjaunošanas projektu «Miljons foreļu atgriešanās», arī šogad 11.jūnijā Lielupes upes  baseinā tiks ielaisti 25 tūkstoši strauta foreļu mazuļu, bet pavisam Latvijas upītēs šogad tiks ielaisti 250 tūkstoši zivju mazuļu. Šis ir trešais no četriem projekta realizācijas gadiem.

Šogad jau izlaisti 100 tūkstoši strauta foreļu Juglas un Pededzes upju baseinos – katrā pa 50 tūkstošiem mazuļu. Nākamās nedēļas laikā zivju izlaišana norisināsies vēl Lielupes, Gaujas, Ventas, Engures un Ogres upju baseinos, sasniedzot kopējo šogad izlaisto zivju mazuļu skaitu – 250 tūkstoši.  Četru gadu laikā Latvijas upēs pavisam tiks ielaisti miljons foreļu mazuļu, informē projekta ieviesēji.

Projekta krusttēvs un dabas pētnieks Māris Olte pauž gandarījumu, ka līdz ar projektu divos gados veiksmīgi augušas un dažādos upju baseinos Latvijā iedzīvojušās pirmās strauta foreles. Tās sasniegušas nārsta vecumu un gatavas dabīgā ceļā vairot strauta foreļu populāciju Latvijā. Savukārt pērn ielaistās zivtiņas sasniegušas vairāk nekā 10-15 centimetru garumu. Taču būtiskākais, pēc M.Oltes vārdiem, ka līdz ar šādu projektu un tā radīto rezonansi mainās arī sabiedrības attieksme pret zivīm kā Latvijas dabas bagātību kopumā.

Strauta foreļu mazuļu izlaišanas vietas izvēlētas, vadoties pēc zinātniskiem Latvijas upju izpētes datiem, lai atjaunotu strauta foreļu populāciju upēs, kuras ir piemērotas strauta forelēm, bet tajās to nav vai ir ļoti maz, un to turpmākā attīstība apdraudēta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas