Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU noslēgusi trīspusēju sadarbības līgumu ar meža zinātņu akadēmiju un «Altum»; mērķis - veicināt zinātnes un prakses sadarbību

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) noslēgts jauns trīspusējs sadarbības līgums ar Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju (LLMZA) un valsts akciju sabiedrību (VAS) "Latvijas attīstības finanšu institūcija "Altum"".

LLU preses sekretārs Juris Kālis aģentūru LETA informēja, ka dokumentu parakstījis "Altum" valdes priekšsēdētāja vietnieks, valdes loceklis Jēkabs Krieviņš, LLMAZ prezidente Baiba Rivža un LLU rektors Juris Skujāns.

"Būtībā tas ir turpinājums jau 2002.gadā noslēgtajam LLU, LLMZA un Latvijas Hipotēku bankas sadarbības līgumam, taču tagad, agrākajai Hipotēku bankai pārtopot par "Latvijas attīstības finanšu institūciju "Altum"", līgums ir pārstrādāts atbilstīgi pašreizējai situācijai un noslēgts uz trim gadiem," skaidroja Kālis.

Līguma galvenais mērķis - veicināt zinātnes un prakses sadarbību, kopīgi rīkot seminārus, konferences, vispārizglītojošus pasākumus, sniegt konsultācijas, veicināt Latvijas lauku attīstību, zinātniskās izstrādnes un mudināt jauniešus pievērsties zinātnei - ir palicis nemainīgs, informēja LLU preses sekretārs.

Puses vienojās, sākot ar 2014.gadu, izcilākajiem jaunajiem zinātniekiem - doktoriem un maģistriem - par konkursa darbu piešķirt ikgadējas balvas par kopējo summu 1000 eiro gadā. Balvas tiek piešķirtas saskaņā ar pušu izstrādātu konkursa nolikumu, kuru finansēšanu nodrošina "Altum".

Konkursa nolikums paredz, ka apbalvojumi jaunajiem doktoriem un maģistriem tiek piešķirti par ieguldījumu zinātniskos pētījumos, kas vērsti uz Latvijas lauku modernizāciju, uzņēmējdarbības attīstību un finanšu līdzekļu efektīvu izmantošanu.

Kālis skaidroja, ka konkursa darbus, arī promocijas vai maģistra darbus, jaunie zinātnieki, kuri pieteikuma iesniegšanas brīdī nav vecāki par 35 gadiem, var iesniegt neatkarīgi no tā, kuru fakultāti viņi ir beiguši vai kurā studē, galvenais, lai pētījums ir saistīts ar Latvijas lauku ilgtspējīgu attīstību. Līdzšinējā prakse rāda, ka pētniecisko darbu konkursā piedalās un gūst panākumus ne tikai Ekonomikas un sabiedrības attīstības, Lauksaimniecības, Pārtikas tehnoloģijas, Veterinārmedicīnas, bet arī citu fakultāšu jaunie zinātnieki.

Kopš 2002.gada par konkursa laureātiem pavisam kļuvuši 31 doktorants un 71 maģistrants, kuru vidū ir tādi sabiedrībā pazīstami akadēmiskā un zinātniskā darba veicēji kā Vidzemes Augstskolas asociētā profesore, bijusī prorektore Agita Šļara (tagad Līviņa), Vidzemes Augstskolas asociētā profesore Maira Leščevica, LLU asociētās profesores Gunita Mazūre un Arita Auziņa, LLU Tehniskās fakultātes Mehānikas institūta direktors Imants Nulle, Daugavpils Universitātes Socioloģisko pētījumu laboratorijas vadītāja Vera Boroņenko un citi.

Laureātu un viņu darbu zinātnisko vadītāju godināšana notiek divas reizes gadā - jūnijā un decembrī - LLMZA kopsapulces un LLU akadēmiskās sēdes laikā, bet pieteikumi LLU Doktorantūras daļā iesniedzami līdz 15.aprīlim un līdz 15.novembrim.

Konkursa mērķis ir stimulēt pētniecības kvalitāti, turklāt konkursa organizatori norāda, ka šādas balvas saņēmējam tas ir labs papildinājums viņa dzīves gājumā. Svarīgi atzīmēt, ka "Altum" bieži vien atbalsta tādus projektus, kurus komercbankas parasti nefinansē, tāpēc tas ir kā papildu stimuls jaunajiem zinātniekiem nākt klajā ar neparastiem un inovatīviem risinājumiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas