Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU students saņems «Latvijas balzama» stipendiju 1

Jau trešo gadu akciju sabiedrības «Latvijas balzams» (LB) stipendiju fonds piešķīris 700 eiro vērtas stipendijas konkursa kārtībā izvēlētiem studentiem, kas izstrādāja maģistra darbus par ražošanā aktuāliem tematiem. Stipendijas saņēma Matīss Zalcmanis no LLU un Antoņina Antonova, kura studē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU).

«Esam gandarīti par jauniešiem, kurus aizrauj pētniecība un interesantais tehnologa darbs. Studenti novērtē iespēju pētniecisko darbu saistīt ar reālo ražošanu. Tāpat mums, ražotājiem, ir būtiski, lai studenti būtu ne tikai zinoši teorijā, bet arī prastu savas zināšanas izmantot praksē. Tādēļ LB ne vien piešķir stipendijas, bet arī regulāri sadarbojas ar tehnisko augstskolu studentiem, nodrošinot prakses vietas un iespēju stažēties,» uzsver LB vieglo alkoholisko dzērienu galvenā tehnoloģe Irēne Zeltiņa. 

M.Zalcmanis veica pētījumu «Ābolu vīna kokteiļa ar ogu gabaliņiem receptūras izstrāde», savukārt A.Antonovas pētījuma tēma «Tehnoloģisko iekārtu apkopes efektivitāte AS «Latvijas balzams». 

LB stipendiju fonds dibināts 2013. gada rudenī sadarbībā ar RTU Attīstības fondu, lai veicinātu jauniešu interesi par tehnisko nozaru studijām un aktualizētu jautājumus, kuri ir būtiski Latvijas ražotājiem. Stipendiju konkursā varēja pieteikties RTU un LLU maģistratūras studenti ar labām un izcilām sekmēm. 

Pērn fonds pirmās 700 eiro vērtās stipendijas piešķīra divām studentēm – Laumai Magonei no Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas un dzērienu tehnoloģijas specialitātes un Santai Strodei no Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

1234

Trešdienās laikam bija "3 graudu" stipendija

pirms 4 gadiem, 2015.07.29 20:27

Latvijas ziņas