Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lopkopjiem par katru gaļas liellopu piešķirs 100 eiro

Lai stimulētu liellopu nobarošanu un gaļas ieguvi Latvijā un samazinātu jaunlopu izvešanu no Latvijas, Zemkopības ministrija (ZM) šogad plāno ieviest jaunu īpašā atbalsta veidu gaļas liellopu audzētājiem, par katru reģistrēto liellopu piemaksājot apmēram 100 eiro, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja ministrijas pārstāvji.

Plānots, ka īpašais atbalsts par reģistrētajiem jeb atbalsttiesīgajiem liellopiem tiks piešķirts par buļļiem un vēršiem, kā arī par tīršķirnes vai krustojumos iegūtām gaļas šķirnes telēm. Īpašo atbalstu varēs saņemt tikai par tādiem liellopiem, kuri pretendenta saimniecībā 2014.gadā būs sasnieguši 16 mēnešu vecumu un saimniecībā turēti vismaz sešus mēnešus, kā arī, ja tiks ievēroti visi ar dzīvnieku identifikāciju un reģistrēšanu saistīti noteikumi.

Lai saņemtu īpašo atbalstu par liellopiem, lopkopjiem būs jāiesniedz platību maksājumu iesniegums Lauku atbalsta dienestā līdz šī gada 15.maijam, taču atbalsttiesīgo dzīvnieku skaitu noteiks pēc Lauksaimniecības datu centra dzīvnieku reģistra datiem.

Jaunas īpašā atbalsta shēmas ieviešanu pieļauj Eiropas Padomes un Parlamenta apstiprinātie pārejas noteikumi 2014.gadam, kas paredz iespēju palielināt arī kopējo pieejamo īpašo atbalstu Latvijai no 5,13 līdz 10,15 miljoniem eiro. Tādēļ nolemts palielināt arī īpašā atbalsta par pienu un īpašā atbalsta par lopbarības sēklu un sēklas kartupeļu finansējumu, kas sniegtu iespēju piešķirt pilnīgu noteikumos paredzēto atbalsta apmēru. Īpašais atbalsts bez izmaiņām tiks turpināts par cietes kartupeļu kvalitātes uzlabošanu.

Paredzētās īpašā atbalsta izmaiņas, tajā skaitā jaunā lopkopju atbalsta ieviešana, vēl saskaņojamas ar Eiropas Komisiju.

Īpašā atbalsta shēmas tiks īstenotas tikai 2014. gadā, savukārt ar 2015. gadu lauksaimniekus sagaidīs jaunas izmaiņas, jo tiks ieviesta tiešo maksājumu reforma.

Saskaņā ar Latvijas Gaļas liellopu audzētāju biedrības aplēsēm patlaban Latvijā ar gaļas liellopu audzēšanu nodarbojas 750 saimniecības, ir 1872 ganāmpulki ar 43 000 govju, savukārt vidēji ganāmpulkā ir 58 liellopi. Nozare 2013.gadā saražojusi 7800 tonnas liellopu gaļas, eksportējusi 3608 dzīvniekus un kopumā saražotās produkcijas vērtība ir 28,6 miljoni latu, kas veido 9,1% visas lopkopības produkcijas vērtības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas