Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LVC: Ja mazinās finansējumu valsts autoceļu tīklam, būs jālemj, kuros novados ceļus neremontēt (FOTO) 2

Nepietiekama finansējuma dēļ remontu deficīts vietējās nozīmes ceļiem sasniedzis jau 690 miljonus eiro. Nākamā gada budžeta plānošanas kontekstā, meklējot finansējuma avotus dažādām nozaru, tostarp aizsardzības, vajadzībām, aizvien vairāk izskan iespējamība, ka līdztekus nodokļu likmju izmaiņām augšupejošā virzienā varētu tikt samazināts plānotais finansējums valsts autoceļiem. Eksperti atzīst, ka tas nozīmēs vēl mazākas iespējas īstenot ceļu uzturēšanas darbus īpaši reģionos.

«Ja tiks samazināts valsts budžeta finansējums valsts autoceļiem, visvairāk cietīs vietējās nozīmes ceļi un nāksies lemt par to, kuros novados nākamgad ceļu remontdarbus neveikt. Tāpat autoceļiem samazināta valsts finansējuma apstākļos nebūs iespējas realizēt visus ar satiksmes drošības uzlabošanu saistītos projektus,» norāda valsts akciju sabiedrības «Latvijas valsts ceļi» valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. 

Lai uzturētu valsts autoceļu tīklu, katru gadu būtu nepieciešams finansējums 490 miljonu eiro apmērā. Ņemot vērā to, ka pēdējos 20 gadus no valsts budžeta autoceļiem tiek piešķirts nepietiekami līdzekļu, kopējais finansējuma deficīts valsts autoceļiem jau sasniedz četrus miljardus eiro. 
Pašreiz nākamā gada valsts budžeta bāzē autoceļiem paredzēti 150 miljonu eiro. Ja šī summa tiks samazināta, nāksies lemt par to, kurus no 2016. gadā ieplānotajiem remontdarbiem atcelt, kuros novados un reģionos ceļu remontu neveikt. 

Kā zināms, valsts budžets tiek plānots trīs gadu griezumā, līdz ar to valsts autoceļu tīklā remontdarbi saplānoti no 2015. līdz 2017. gadam. Nozare un pašvaldības rēķinās ar šo finansējumu un attiecīgi plāno savu darbu.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 27.augusta, «Zemgales Ziņu» numurā. Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nunu

maksāju ceļa nodokli, tad kurš man atmaksās salauzto (hadeni) mašīnas ritošo daļu?,par preci ko esmu samaksājis un nodara mana auto kaitējumu ? protams neviens...

pirms 4 gadiem, 2015.09.01 11:38

uhu

Par Jūsu un manu naudu ceļi netiek un nekad netiks remontēti,šo naudu lielie kungi saņem milzīgajās algās un pērk sev džipus.Vai tad viņiem ir interesanti braukt ar džipu pa gludu ceļu,kam tad īsti tas džips ir domāts?

pirms 4 gadiem, 2015.09.04 11:21

Latvijas ziņas