Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LVC: Sliktā tehniskā stāvoklī esošajos autoceļu segumos pastiprināti veidojas bedres

Laika apstākļu iespaidā sliktā tehniskā stāvoklī esošajos autoceļu segumos pastiprināti veidojas bedres, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Pastiprinātas bedres veidojoties, kad gaisa temperatūra dienā paaugstinās virs 0°C, bet naktī ir negatīva.

Tiklīdz ceļa konstrukcija būšot pilnībā atkususi un diennakts vidējā gaisa temperatūra būšot stabili virs plus pieciem grādiem pēc Celsija, tiks sākts masveida bedrīšu remonts valsts autoceļu tīklā. Kopumā šos darbus vienlaicīgi veiks līdz pat 100 remontbrigādēm.

Tāpat uzņēmumā uzsver, ka satiksmei bīstamās bedres tiek remontētas visu gadu, tūlīt pēc to konstatēšanas.

Kā skaidro LVC, ceļu bedrīšu remonts ir ikgadējs steidzams pasākums stipri nolietoto asfaltbetona segumu sakārtošanai pēc ziemas, tādējādi nodrošinot šo ceļu turpmāku lietošanu. Pamattehnoloģija ir bedrīšu aizpildīšana ar šķembām un bitumena emulsiju, kas ir universāla un īpaši piemērota segumiem ar augstu bojājumu pakāpi.

Masveida bedrīšu remontu ierasti sāk marta beigās vai aprīļa sākumā. Ceļu segumu sakārtošanu veiks prioritārā secībā, proti, vispirms remontējot ceļus svarīgākajos autosatiksmes maršrutos. Plānots, ka asfaltēto ceļu brauktuves defekti A uzturēšanas klases ceļos tiks saremontēti līdz 1.jūnijam, līdz 15.jūnijam - B klases ceļos un līdz 1.jūlijam - C un D klases ceļos.

Remontdarbu zonās tiek noteikti īslaicīgie satiksmes ierobežojumi - darbu laikā to norises vietā lokāli sašaurina brauktuvi un ierobežo braukšanas ātrumu. Arī pēc darbu beigām, līdz iestrādātais materiāls iegūst nepieciešamās īpašības drošai satiksmei, remontposmā tiek ieviests maksimālā ātruma ierobežojums no 50 līdz 70 kilometriem stundā uz periodu līdz trīs diennaktīm.

Kā ziņots, šīs ziemas trijos mēnešos - novembrī, decembrī, janvārī - saremontēti ap 8500 kvadrātmetri bedru, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja LVC.

Tiek prognozēts, ka bedrīšu remonta apjoms šogad būs līdzīgs kā iepriekšējos gados. Vidēji gadā tiek saremontēti 550 000 - 600 000 kvadrātmetri bedru. Arī šim mērķim paredzētais finansējums būs līdzīgs kā iepriekš - ap desmit miljoniem eiro gadā.

Periodā no aprīļa līdz jūlijam vidēji mēnesī tiek saremontēti ap 120 000 kvadrātmetru bedru.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas