Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācību gada sākumā pastiprināti kontrolēs autovadītājus un skolēnus 1

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, policija pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību, «Ziņām» pauda Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece. 

Iesākoties mācību gadam, skolēni, kuri pavadījuši brīvdienas ārpus pilsētas laukos vai kur citur bijuši izbraukuši, atgriežas pilsētā. Tāpēc vecākiem jau savlaicīgi bērniem jāatgādina un jāizskaidro ceļu satiksmes noteikumi, kā šķērsot brauktuvi, ka jābūt uzmanīgiem un nedrīkst to pāriet neatļautā vietā, ka šķērsot var tikai pie atļaujošā gaismas signāla un pa gājēju pāreju. Tā kā daudzi izmanto ērtāko pārvietošanās veidu – velosipēdu, arī šajā gadījumā jābūt īpaši uzmanīgiem, ievērojot ceļu satiksmes noteikumu prasības.

I.Sietniece norādīja, ka policija strādās pastiprinātā režīmā, kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, kā arī to, vai tiek lietotas drošības jostas un vai autovadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Sākot jauno mācību gadu, pie izglītības iestādēm būs nodrošinātas policijas darbinieku patruļas, tiks pievērsta uzmanība mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku drošības jautājumiem, lai mazinātu iespējas bērniem nonākt veselībai vai dzīvībai bīstamās situācijās un nepieļautu negadījumus, kuros cieš bērni. Uzmanība tiks pievērsta arī velosipēdistiem, īpaši nepilngadīgajiem, pauda I.Sietniece.

Policija uzraudzīs arī sabiedrisko kārtību 1. septembra Zinību dienas pasākumos, kas noritēs Zemgales pilsētās un novados. Tiks pievērsta uzmanība nepilngadīgo pulcēšanās vietām, lai novērstu alkoholisko dzērienu un apreibinošo, narkotisko vai psihotropo vielu lietošanu, smēķēšanu. Policija aicina ziņot arī iedzīvotājus par jauniešiem, kuri tiek manīti lietojam alkoholu vai citas apreibinošas vielas un smēķē, norādot konkrētas pulcēšanās vietas. 

I.Sietniece pavēstīja, ka, tuvojoties jaunajam mācību gadam, policijas darbinieki sāk arī gatavoties akcijai «Drošības dienas skolās 2014», kuras laikā atgādinās bērniem ceļu satiksmes noteikumus, kas jāievēro velosipēdu vadītājam, to nozīmi, piedaloties ceļu satiksmē. Tiks akcentēta uzmanība bērnu drošības jautājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jau kontrolē

ieslēpušies pie 6.veikala, aiz lielajiem vītoliem.

pirms 4 gadiem, 2014.08.28 09:09

Latvijas ziņas