Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācību iestādes Zemgalē WiFi internetu lieto bez maksas

Noslēdzies Lattelecom uzsāktais projekts “WiFi skolās”, kura laikā ierīkoti 100 bezmaksas WiFi punkti. Zemgalē WiFi ierīkots vairākās izglītības iestādēs, piemēram,  Aizkraukles novada ģimnāzijā, Pilsrundāles vidusskolā, Vecbebru profesionālajā vidusskolā, Pļaviņu novada ģimnāzijā, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā un citur. Tā kā skolu izrādītā interese ir liela, Lattelecom ir nolēmis projektu turpināt un aicina skolas pieteikties bezmaksas WiFi ierīkošanai. 

"Lattelecom-free" skolu projekta unikālo lietotāju skaits mācību iestādēs vietām palielinājies pat divas un trīs reizes, piemēram, Zemgales skolās kopā maija mēnesī reģistrēti nepilni  3000 unikālo skatījumu un vairāk nekā 20000 pieslēgšanās reizes. Visās projektā iesaistītajās mācību iestādēs unikālo lietotāju skaits pēc nepilna pusgada lietošanas mēnesī sasniedz vidēji 6000 un pieslēgšanās skaits mērāms vidēji 65 tūkstošos reižu mēnesī.

Dobeles 1.vidusskolas pārzinis Egils Reinšmits novērojis, ka Lattelecom bezvadu internetu starpbrīžos skolēni izmanto gan personīgajām, gan ar mācībām saistītām vajadzībām, savukārt skolotāji izmanto atsevišķu tīkla pieslēgumu. “Pats galvenais, ka problēmu ar internetu nav un visi ir apmierināti,” saka E.Reinšmits.

“Mēs priecājamies par jebkuru projektu, kas paver jaunas iespējas mūsu novada iedzīvotājiem. Bezmaksas WiFi Zemgales skolās nozīmē, ka interneta resursus skolēni un pedagogi mācību procesā varēs izmantot arvien vairāk, un tas nodrošinās plašāku interešu loku, jaunas zināšanas un jaunus resursus,” uzskata Aizkraukles novada domes priekšēdētājs Leons Līdums. 

“Esam gandarīti par veiksmīgo sadarbību gan ar skolām, gan pašvaldībām, kas ir galvenie šī projekta iniciatori. Droši varam teikt, ka projekts ir pavēris iespēju skolotājiem mācību procesu padarīt interaktīvu un daudz interesantāku jaunietim, kura ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir tehnoloģijas. Projekts turpinās un esam gatavi šo sadarbību paplašināt, ar WiFi aprīkojot arī citas skolas, kas izrādīs interesi,” papildina Edgars Strods, Lattelecom Interneta un balss biznesa daļas direktors.

Kā pieslēgties bezmaksas WiFi visā Latvijā?

Patlaban WiFi punktu karte ir pieejama www.WiFi.lv un www.1188.lv, kur atsevišķi izceltas vietas, kurās internets pieejams par brīvu. Katrs punkts sniedz tādu interneta ātrumu, kas ļaus lejupielādēt attēlus, fotoattēlus, filmas un citus failus bez ierobežojumiem. Lai lietotu Lattelecom bezmaksas WiFi interneta publiskās piekļuves vietās, lietotājam savā viedierīcē jāizvēlas Lattelecom free tīkls un jāatver interneta pārlūka programma. Pēc mirkļa pārlūkprogrammā atvērsies WiFi mājas lapa ar iespēju pusstundu lietot internetu bez ierobežojumiem, pirms tam noskatoties 15 sekunžu īsu informatīvo ziņojumu. Lai atjaunotu interneta piekļuvi, lietotājam būs jāatkārto iepriekš minētās darbības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā ikviens var vērsties pie Lattelecom servisa, sazinoties pa tālruni 177.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas