Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Marta sākumā fiksēti vairāki putnu migrācijas rekordi; Svētes palienes laukos novērots gugatnis

Marta pirmajās dienās Latvijā fiksēti putnu pavasara migrācijas rekordi jeb agrākie putnu sugu novērošanas gadījumi Latvijā.

Portālā Latvijasputni.lv apkopotā informācija liecina, ka 4.martā Ilūkstes novada Dvietē pamanīta baltā cielava, bet Pārgaujas novadā, pie Ungura ezera, 6.martā manīts pirmais lauku piekūns. Dvietes palienē, Bebrenes apkārtnē, putnu vērotāji 7.martā ziņojuši par pamanītu niedru liju, bet 10.martā Babītes ezera niedrājā manīta somzīlīte.

Agrākais lielā baltā gārņa novērojums Latvijā fiksēts 11.martā Kvāpānu zivju dīķos, Rēzeknes novadā, un Kaņiera ezerā, bet 12.martā Mazirbes apkārtnē dzirdēti migrējošas peļkājītes saucieni. Rekordists šogad bijis arī pelēkvaigu dūkuris - pirmais šīs sugas īpatnis manīts 14.martā Skrundas novada Rudbāržos.

Arī aizvadītajā nedēļas nogalē manīti gājputni, kuri līdz šim tik agri Latvijā pēc ziemas nav atgriezušies - 22.martā pie Mērsraga ostas manīta avozeta, bet Tukuma novadā - meža tilbīte. Vakar, 23.martā, Svētes palienes laukos novērots gugatnis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas