Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meklē skaistākās lauku saimniecības

Jau sesto gadu pēc kārtas izsludināts konkurss “Skaistākā lauku saimniecība”, kuram aicinātas pieteikties zemnieku saimniecības vai viensētas, kas lepojas ar sakoptu saimniecību un sētu, informē konkursa organizatori.

“Vēlos mudināt zemniekus visos novados atmest latvisko kautrību un parādīt savu sētu. Konkurss liek saņemties un izdarīt pāris atliktu darbu savā sētā un ir laba platforma, kur palepoties ne tikai ar savu saimniecību, bet arī ar novadu un pagastu. Esmu lepns, ka visa Latvija tagad zina – tieši Baltinavā ir 2016. gada skaistākā lauku saimniecība. Aicinu nebaidīties un pieteikties – jo vairāk Latvijā sakoptu sētu, jo mēs kļūstam stiprāki un varenāki,” aicinājumam pieteikties pievienojas pērnā gada konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2016” uzvarētājs zemnieku saimniecības “Amatnieki/Riekstiņi” saimnieks Guntars Bartkevičs.

Konkursa uzvarētājs, kā ierasts, balvā no Latvijas lielākā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union” saņems apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2018. gada 19.–28. janvārī, kā arī citas vērtīgas dāvanas no “Food Union” un žurnāla “Ievas Māja”.

“Mēs turpinām meklēt skaistās un čaklās Latvijas saimniecības, kuras lepojas ne tikai ar skaisti nopļautu mauriņu, ainavisku dārzu un tradicionāli latviskiem elementiem lauku sētā, bet arī tādas, kuras šo skaistumu savieno ar pārdomātu, sakārtotu un veiksmīgu saimniecisko darbību. Mēs vēlamies atrast un parādīt visai pārējai Latvijai, ka mums ir zemnieki, kuri čakli dara savu darbu un dzīvo skaistā vidē. Mēs zinām, ka tādu ir daudz – piesakieties!” rosina AS “Rīgas Piena kombināts” (“Food Union”) padomes priekšsēdētāja vietnieks un konkursa žūrijas loceklis Harijs Panke.

Papildus galvenajai balvai konkursā tiks nosauktas vēl divas nominācijas. “Food Union” piedāvā nomināciju “Ilgtspējīgākā saimniecība 2017”, lai izceltu tās skaisti sakoptās zemnieku saimniecības, kas jaundibinātas vai pārņemtas no ģimenes vecākās paaudzes pēdējo piecu gadu laikā un kuras piedzīvo jaunu izaugsmes tempu. Savukārt žurnāls “Ievas Māja” uzskata – katram latvietim gribas savus Straumēnus, sētu, kur viss notiek gadalaiku ritmā, kur plecu pie pleca strādā vairākas paaudzes, kur godā tiek celtas senču tradīcijas un darba tikums. Žurnāls meklēs tieši Straumēnu garu visās sētās un piedāvā nomināciju “Straumēnu gara mantinieki 2017”.

“Šajos sešos gados esam ciemojušies visos Latvijas novados, sajūsmā aizrāvusies elpa par iekoptiem rudzu laukiem un milzu ganāmpulkiem. Esam viesojušies saimniecībās, kas mērāmas vairākos simtos hektāru un esam pabijuši, iespējams, Latvijā mazākajā zemnieku saimniecībā ar pāris hektāriem zemes. Esam noreibuši lavandu laukos un atklājuši daudzus dižkokus. Un it visur esam sastapuši sirsnīgus un strādīgus saimniekus – īstus Latvijas patriotus. Un ticam – tādu vēl ir daudz! Palīdzi mums tos atrast! Šis konkurss jau kļuvis par skaistu, ikgadēju tradīciju, kas noslēdzas rudenī, kad zemniekiem raža sabērta apcirkņos, bet finālisti tiek godināti Rīgas pilī,” tā žurnāla “Ievas Māja” galvenā redaktore un žūrijas locekle Kristīne Vilīte.

Konkursā aicināts pieteikties ikviens zemnieku saimniecības īpašnieks, kurš veic lauksaimniecisko darbību un ir izveidojis skaistu, sakoptu lauku sētu. Lauku saimniecības konkursā var pieteikt arī saimniecību īpašnieku radi, draugi, paziņas, kaimiņi vai sadarbības partneri. Lai pieteiktos, jāsūta zemnieku saimniecības nosaukums, saimnieka vārds, uzvārds, adrese un kontakti, kā arī pieteicēja vārds, uzvārds un kontakti uz saimnieciba@santa.lv līdz 30. jūnijam. Skaistāko saimniecību atlase un finālistu izvēle notiks vasarā, savukārt uzvarētāja paziņošana – šī gada oktobrī. Detalizēts konkursa nolikums atrodams ŠEIT.

Konkursu “Skaistākā lauku saimniecība 2017” organizē Latvijas vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” un vienīgais Latvijas lauku dzīvesstila žurnāls “Ievas Māja”, konkursa patrons ir Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas