Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežaparka estrādē pārtrauc ģenerālmēģinājumu ģībstošu bērnu dēļ 3

Mežaparka estrādē pārtraukuši noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." ģenerālmēģinājumu, jo mazākie bērni nav spējuši izturēt slodzi un sākuši ģībt, novēroja aģentūra LETA.

Pirmā koncerta stundā viss ritējis kā plānots, bet pēc tam ik pēc 10 minūtēm vismaz astoņiem līdz 10 bērniem bijusi nepieciešama mediķu palīdzība, jo, iespējams, no lielās slodzes tie sākuši ģībt.

Kad šādi gadījumi atkārtojušies biežāk, tad tika izsludināts 15 minūšu pārtraukums. Tomēr bērnu ģībšana turpinājusies un mediķi nav spējuši uzreiz visiem sniegt palīdzību, kas licis ģenerālmēģinājumu atcelt, novēroja aģentūra LETA.

Aģentūra LETA saskaitīja, ka mediķu palīdzība bijusi nepieciešama aptuveni 30 dažāda vecuma bērniem, no kuriem atsevišķi nogādāti slimnīcās.

Dziesmu un deju svētku organizatoru pārstāve Inga Vasiļjeva aģentūrai LETA apstiprināja, ka vairākiem bērniem kļuvis slikti, bet nekas ārkārtējs neesot noticis.

"Pašlaik situācija Mežaparka estrādē ir ļoti mierīga, visi mierīgi plūst uz mājām. Medicīniskais resurss ir pietiekams, lai sniegtu visiem palīdzību, ja tāda nepieciešama. Tāpat arī visi bērni jau dodas uz savām mājvietām atpūsties un sasildīties, lai rīt varētu piedalīties noslēguma koncertā," stāstīja Vasiļjeva.

Tomēr uz jautājumu, kas bijis par iemeslu bērnu ģībšanai, Vasiļjeva atbildēja, ka mediķu vērtējumā, notikušais esot pārguruma sekas, jo visu nedēļu bērni esot aktīvi strādājuši, tāpēc, visticamāk, viņu veselībai radušies kādi traucējumi.

Tāpat Vasiļjeva piebilda, ka bērnu vecāki, lai pārliecinātos par savu bērnu veselību var sazināties ar kolektīvu vadītājiem, novadu koordinātriem vai arī zvanīt uz svētku informācijas centru.

Tomēr kā būtiskāko Vasiļjeva minēja atgādinājumu, kas drīzāk ir kā lūgums visiem svētku dalībniekiem, proti, šovakar kārtīgi paēst vakariņas un atpūsties, izgulēties, bet rīt paēst brokastis un pusdienas, kā arī silti apģērbties, jo jārēķinās, ka svētku koncerts ir līdz vēlam vakaram, kad noteikti būs ļoti vēs.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša stāstīja, ka tie bērni, kuri noģībuši tikuši nogādāti pie mediķiem, kur esot atgūlušies un atpūtušies.

Viņa apstiprināja, ka bērniem, kuriem bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība bijušas līdzīgas sūdzības un tad bijis skaidrs, ka runa ir par lielu sagurumu, kas sekmējis funkcionālus traucējumus.

Jau ziņots, ka Mežaparkā uzstāsies aptuveni 13 000 dziedātāju no visas Latvijas. Kopā dziedās gan zēnu kori, gan pamatskolas kori, gan vidusskolas kori.

Noslēguma koncertā piedalīsies arī 500 dejotāji, 900 skolu pūtēju orķestru dalībnieki, 800 folkloras kopu dziedātāji, latviešu diasporas bērnu kori un bērni ar speciālajām vajadzībām, kā arī jauniešu iemīļoti solisti.

Koncertā izskanēs arī vairāki pirmatskaņojumi. Jaundarbus koncertam radījis Valts Pūce, Kārlis Lācis, Ēriks Ešenvalds, Andris Sējāns un Raimonds Pauls.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Cido

Pats esmu piedalījies dziesmu svētkos un zinu, ka ar trīsreizēju ēdināšanu bērniem nepietiek. Diena ir gara, bērni pārguruši, atpūtai paliek pavisam maz laika. Minimums bērni jāēdina četras reizes dienā un jāsamazina slodze.

pirms 4 gadiem, 2015.07.12 01:53

Zītīta

Ziņoju ,ka pēc neoficiālas informācijas Asni nav ģībušo vidū, bet par citiem nav informācijas.

pirms 4 gadiem, 2015.07.12 02:19

esturbiju

mūsu kolektīvs arī neģība,jo bērni bija silti saģērbti un pirms koncerta paēda...līdzi visiem bija ūdens un jakas,ja nu sākas lietus,pusdienslaikā jau noskaidrojām laika apstākļus,bērnus brīdinājām...
kopsavilkums:ēdināja labi,bērni gulēja mazāk-nekā ikdienā mājā,visu laiku nebija jāstāv,izkustējās...fiziski jaunā paaudze nav gatava šādiem ilgstošiem pasākumiem!!!

pirms 4 gadiem, 2015.07.14 19:56

Latvijas ziņas