Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministrija: Sociālā palīdzība samaksai par apkuri jāmeklē pašvaldībās 3

Apkures sezona, kas jau sākta vairākās pašvaldībās, rada būtiskus papildu tēriņus iedzīvotājiem. Labklājības ministrija (LM) aicina cilvēkus, kuriem nepieciešama finansiāla palīdzība, vērsties savas pašvaldības sociālajā dienestā.

LM atgādina, ka viens no atbalsta veidiem, kas īpaši aktuāls ir rudens un ziemas sezonā, ir dzīvokļa pabalsts. Dzīvokļa pabalsta apmēru, izmaksas kārtību un cilvēkus, kuri ir tiesīgi saņemt šo pabalstu, nosaka pašvaldība savos saistošajos noteikumos. To piešķir, lai cilvēkiem palīdzētu norēķināties par dzīvojamās telpas īri, maksu par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu, kā arī malkas iegādei.

Pašvaldībām ir pieejami resursi pabalsta izmaksai, jo, lai mazinātu reģionālo nevienlīdzību, pašvaldības ar visierobežotākajiem finanšu resursiem 2013.gadā saņem dotācijas kopumā 11,5 miljonu latu apmērā, apgalvo ministrijā. Šogad dotācija no valsts budžeta piešķirta 89 novada pašvaldībām un četru republikas pilsētu, proti, Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils un Liepājas pašvaldībām. Pārējās Domēs iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu pieaugumu nodrošina gan ienākuma nodokļa ieņēmumu bāzes pieaugums, gan tā sadales īpatsvara pieaugums.

LM apkopotā statistika liecina, ka 2013.gada deviņos mēnešos dzīvokļu pabalstos kopumā izmaksāti 12,6 miljoni latu. Vidēji mēnesī dzīvokļa pabalstus šogad saņēmuši 43,4 tūkstoši cilvēku, bet vidējā viena mēneša laikā vienam cilvēkam izmaksātā dzīvokļa pabalsta summa šā gada pirmajos deviņos mēnešos ir bijusi 33,29 lati.

Pašvaldību apkopotā statistika liecina, ka dzīvokļa pabalstus lielākoties saņem ģimenes ar bērniem, kurās viens vai abi vecāki palikuši bez darba, kā arī pensijas vecuma cilvēki. Seniori pensijas gados ir vidēji 26 procenti no visiem  dzīvokļa pabalsta saņēmējiem.

Dzīvokļa pabalsta izmaksas apmēri vienam cilvēkam mēnesī pēdējo trīs gadu laikā nav būtiski mainījušies. Vidējais pabalsta apmērs svārstās no 25 latiem mēnesī vasaras mēnešos līdz 40 latiem mēnesī ziemas periodā. Tie atšķiras dažādās pašvaldībās: no 26 līdz 49 latiem lielajās pilsētās un no 19 līdz 30 latiem novados.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Opis

Man pašlaik pensija 187Ls,man nekas nepienākās,iztiec kā gribi

pirms 5 gadiem, 2013.10.08 14:11

Jelgavnieks

Daļa pabalstu pieprasītāju ir tā uztrenējušies , ka nemaz nedomā meklēt darbu un strādāt, jo var apšaubāmi godīgā ceļā saņemt dažādus pabalstus un smieties par tiem godīgajiem cilvēkiem, kuri katru dienu dodas uz darbu un nopelna mazāk kā šie regulārie pabalstu saņēmēji.

pirms 5 gadiem, 2013.10.08 21:58

vai vai

nemaz jau tie pašvaldību šamie no soc.pārvaldes nemaz tik naski nav uz siltuma pabalstu došanu.Atrod visādus iemeslus,lai nedotu.,pat krāsni liek pārmūrēt,bet kā lai to izdara pa 35 latiem.Latvija patiesi ir viena muļķu zeme ar stulbeņu vadību priekšgalā,un tieši sākot ar labklājības ministriju,kas labklājību nodrošina tikai sev un sev pietuvinātiem.

pirms 5 gadiem, 2013.10.08 23:01

Latvijas ziņas