Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministru prezidente sveic skolēnus – 4. maija video konkursa uzvarētājus (FOTO/VIDEO) 1

Ministru prezidente Laimdota Straujuma 29. aprīlī sveica video konkursa „Mūsu 4.maija deklarācija” uzvarētājus no Daugavpils 10. vidusskolas un Jelgavas 4. vidusskolas. Uzvarētāju video 4.maijā bija skatāmi uz lielā ekrāna pie Brīvības pieminekļa.

Ministru prezidente jauniešu 4.maija video konkursam veltītajā pasākumā Ministru kabineta Zaļajā zālē aicināja ikvienu pārdomāt, ko esam kopš iepriekšējās 4.maija Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienas paveikuši savas valsts labā. L.Straujuma pateicās ikvienam jaunietim par viņu izveidotajiem Latvijas video stāstiem: „ Jūs katrs stāstāt savu Latvijas stāstu. Vienam Latvija ir vecāki, otram – skolotāji, klasesbiedri. Jūs būsiet topošie ārsti, skolotāji, ministri, kas sēdēs šajos Ministru kabineta krēslos – jūs nesīsiet savos darbos tālāk mūsu visu Latviju.  Novēlu jums katram turēt sirdī savu Latviju!”

„Par Latviju domājot, atceramies arī visus tos cilvēkus, kas šobrīd ir izbraukuši no Latvijas,” sacīja L.Straujuma. „Esmu pārliecināta, ka viņi izmācīsies, iegūs pieredzi un kādu dienu atgriezīsies Latvijā.”

Ministru prezidente aicināja ikvienu 4.maijā pulcēties pie Televīzijas torņa, lai svinīgi paceltu Latvijas karogu augstākajā Eiropas Savienības brīvi stāvošajā tornī. „Lai mums visiem skaisti neatkarības atjaunošanas 25.gadadienas svētki un lai mēs godam sagaidām arī Latvijas 100-gadi!”

Pasākumā tika apbalvoti video konkursa „Mūsu 4.maija deklarācija” uzvarētāji - skolēni no Daugavpils 10. vidusskolas un Jelgavas 4.vidusskolas. Konkursam tika iesūtīti 20 video no Madonas, Liepājas, Rīgas, Ķeguma, Babītes, Cēsīm, Alūksnes, Jelgavas, Jūrmalas un Daugavpils. Pasākuma noslēgumā Ministru prezidentes pateicības rakstus saņēma visi konkursa dalībnieki.

Lai jauniešu gūtu dziļāku izpratni par 1990. gada vēsturiskajiem notikumiem, uz pasākumu bija uzaicināti bijušie Latvijas PSR Augstākās Padomes deputāti Alberts Bels, Valentīna Zeile un Jānis Dinevičs. Viņi dalījās savās atmiņās un pārdomās par atgūtās neatkarības 25 gadiem.

Līdz 8.maijam Ministru kabinetā būs apskatāma Latvijas Nacionālā vēsture muzeja ceļojošā izstāde „Baltijas Brīvības ceļš”.

Pirms 25 gadiem 1990. gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", ar kuru atjaunoja 1922. gadā pieņemto Satversmi. Pēc pieciem gadu desmitiem Latvija Republika atkal kļuva par neatkarīgu un demokrātisku valsti.


Visi foto no pasākuma ŠEIT.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lepnums!

Tāds lepnums par Salliju un Mārtiņu! Tā ir mūsu tautas labā nākotne!

pirms 4 gadiem, 2015.05.05 21:48

Latvijas ziņas