Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamais posms cīņā ar jaunajām psihoaktīvajām vielām būs vispārējs aizliegums 4

Patlaban spēkā esošais pagaidu aizliegums ir tikai pirmais posms cīņā ar jaunajām psihoaktīvajām vielām, bet nākamais solis būs likumu grozījumi, ar kuriem tiktu ieviests šo vielu vispārējs aizliegums, nosakot kriminālatbildību, žurnālistiem pēc Narkotiku kontroles padomes sēdes teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Pēc Valsts policijas ziņojuma šodien secināts, ka pēc Krimināllikuma grozījumiem jauno psihoaktīvo vielu bodīšu darbība vismaz pašlaik ir likvidēta. Tādējādi Kozlovskis atzina, ka viņa skatījumā pagaidu aizliegums un attiecīgu vielu tirdzniecības kriminalizēšana ir attaisnojuši savu esamību, taču nepieciešams runāt arī par nākamajiem soļiem.

Vienlaikus policijai cīņā ar jaunajām narkotiskajām vielām būs jāizmanto tie paši instrumenti, kuri līdz šim izmantoti, lai ierobežotu narkotiku izplatību valstī.

Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins norādīja, ka organizētās noziedzības "pārstāvji" jau bija gatavojušies pārmaiņām, kuras radās pēc Krimināllikuma grozījumu pieņemšanas.

Tikai divas tirdzniecības vietas bija mēģinājušas turpināt atklātu tirdzniecību pēc grozījumu stāšanās spēkā. Valsts policija abas personas ir saukusi pie kriminālatbildības. Līdz šim bijušas četras aizturēšanas saistībā ar konspiratīvo jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecību, un Grišins prognozē, ka process turpinās attīstīties. Jaunās psihoaktīvās vielas tiks tirgotas nelegāli.

Kamēr nepastāv vispārējais aizliegums, policija ir gatava strādāt raiti, izņemot jaunas psihoaktīvas vielas. Izņemšanas gadījumā nepilnas stundas laikā notiek pārbaude. Pēc tam tas tiek ierakstīts agrīnajā brīdinājumā, un Veselības un koordinācijas centra darbinieki vielu iekļauj pagaidu aizliegumā, stāstīja Grišins.

Tas nozīmē, ka pagaidām jauna psihoaktīva viela var būt nekrimināli sodāma divas līdz trīs dienas. Vispārējs aizliegums nodrošinās šī posma izlaišanu, nodrošinot arī citus filtrus, piemēram, robežkontroli un muitas pārbaudi, pauda Kriminālpolicijas priekšnieks.

Jau ziņots, ka spēkā stājušies grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību personām, kuras pārdod tā dēvētās legālās narkotikas, ja to apritei piemērots pagaidu aizliegums.

Krimināllikumā iekļauts 248.1 pants par jaunu psihoaktīvu vielu vai to saturošu izstrādājumu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un realizēšanu. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai arī naudas sods un policijas kontrole uz laiku līdz trim gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

apaļtārps

A kapēc nevarēja uzreiz visu aizliegt un kriminalizēt ?? Dažiem deputātiem ienākumi krasi samazināsies ????

pirms 5 gadiem, 2014.04.18 14:49

membrāns

...un,ES,gribu LEGĀLI izvarot,***,purnā iedot,kāju salauzt utainam....! Kas tas par STULBUMU-LEGĀLA ...ja tā *** ir legāla ,tad rokas nost...

pirms 5 gadiem, 2014.04.21 08:07

homērs

marihuāna ir daudz "tīrāka un nekaitīgāka" par "legālo ķīmiju"

pirms 5 gadiem, 2014.04.25 08:32

Latvijas ziņas