Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamajā gadā virs Olaines luksofora-radara varētu uzstādīt informatīvo tablo 16

Nākamajā gadā paredzēts izsludināt atkārtotu iepirkumu par informatīvā tablo izvietošanu virs luksofora ar radara funkcijām uz šosejas Rīga – Jelgava.

Jāatgādina, ka pērn uz šosejas Rīga-Jelgava pie Olaines uzlikts luksofors, kas līdzīgi kā fotoradars reaģē uz ātruma pārsniegšanu.

Šovasar ceļu apsaimniekotājs – «Latvijas valsts ceļi» – izsludināja iepirkumu par informācijas tablo ar uzrakstu «Pārsniegts ātrums/Overspeeding» piegādi un uzstādīšanu, taču neviens pretendents konkursā pieteicies nav.

«Latvijas valsts ceļu» pārstāvis Andris Melngailis stāsta, ka šogad finanšu trūkuma dēļ iepirkums vairs netiks izsludināts, taču līdzekļus tablo uzstādīšanai paredzēts ieplānot nākamā gada budžetā.

Uzņēmums iepirkumā bija noteicis, ka displejam jābūt 230-250 milimetru augstam un 2830-2900 milimetru garam, bet simboliem – apmēram 200 milimetru augstiem un 130 milimetru platiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

JEŠKA

Kad reiz beigsies naudas ķēzīšana . Ne tas informatīvais tablo ir vajadzīgs , ne tas pats luksofors ar radaru tur ir vajadzīgs . Tur pāri ceļam labi ja stundā 1 gājējs pāriet . Tiešām esam tik bagāti , ka varam tā šķaidīties ar nodokļu maksātāju naudu ????

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 14:08

66

Es vispār pie tā luksofora nekad neapstājos . Tagad daudzi tā dara . Kā brauca ar 100 km/st tā arī aizbrauc. Priekš kādiem idiotiem tas luksofors tur ir , nav saprotams

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 14:11

Resnais

Labāk nopirkt tablo, nekā to naudu sabāzt valsts aparāta locekļu makos prēmiju veidā.

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 14:50

pampars

cik tomēr glupi shie komenti JEŠKAS un 66 , trūkst vārdu .

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 14:47

Vernons

Tādēļ jau arī pirms luksofora ir melnas svītras biezā slānī! Kam prāta nav tas ar to lielās šeit!
Par autobusu sadursmi Krievijā, internetā, ir reģistratora ieraksts! Tas apskatāms šeit, zemāk adrese.
http://www.focus.lv/latvija/kriminalzinas/interneta-publicets-videoregistratora-ieraksts-kura-redzama-riga-maskava-autobusa-avarija
No sadursmes varēja un vajadzēja izvairīties! Pie kam nomale ir perfekta! Augustā biju Maskavā.

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 15:26

ibio

un ko tas radars ir uzlabojis satiksmes drošībā??? neko! tikai izraisījis neskaitāmas avārijas ar diezgan smagām sekām. saraustīta satiksme un sanerroti šoferi nav nākuši nekam par labu. pie tam vainīgais netiek sodīts bet tieši otrādi - sodīti tiek tie kas nepārkāpj un ir spiesti apstāties.

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 15:39

Vernons

Izskatās ka atbilde sāk rasties pati no sevis! Priekšā esošai "citai personai" (radara uzstādītājam) ar savu rīcību bija jāgarantē drošība, ne viss jārada avārijas situācija. Tas ir CSN 10. punkts!!! Es patiesi ceru, ka šī radara idejas autors var tikt un tiks iesēdināts! Žēl tikai ka pirms tam kādam no mums būs jāzaudē dzīvība! Skumji.

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 15:45

Kāzu Viesis

Nu, ja "sanerrotie šoferi" kaut drusku ievērotu ceļa zīmes, kas norāda, ka šai vietā ātrums jāsamazina līdz 70, nebūtu ne luksofora, ne š'vīku, ne visādu citādu ņaudētāju...

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 16:11

Vernons

Ja Kāzu viesis būtu ievērojis, ka gājēju tunelis ir ierīkots vietā pirms Rīgas apbraucamā ceļa un pavasarī slīka ūdenī, bet Olainē šādam pasākumam nav naudas. Kādam patīk azarta spēles! Ceļu ar sadalošo joslu pa vidu gājējiem šķērsot aizliegts! Latvija ir divu kopienu Valsts ar visām no tā izrietošām sekām. Zīmes ir saliktas neatbilstoši situācijai. Un luksofors, kurš pēkšņi ieslēdz sarkano signālu neatbilst CSN 10. punkta uzstādījumam.
Bet ceļa zīmes kas neatbilst situācijai vispārīgi tiek ignorētas un to neviens negrib saprast.
Piemēra pēc minēšu 117.4. punktu, kurš paredz autobusiem un smagajiem līdz 7,5 tonnām uz šādiem un līdzīgiem ceļiem Latvijā iespēju braukt 110 km/h, ja vien būtu uzlikta atbilstoša zīme, bet ne viens ne otrs transporta līdzeklis to šodien nespēj praktiski izdarīt! Nu tāda ir mūsu "gudro" domāšana CSDD un ceļu policijā!

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 16:28

vārds

Gājēju tunelis tur jau bija, to tikai vajadzēja iztīrīt un pieeju izveidot. Tāpēc jau tur to ari uztaisīja. No jauna tur nekas nav rakts.

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 18:56

Kāzu Viesis

Vernons liek vienā šķīvī gan mušas, gan kotletes.
Droši vien gribētos visus gājē'jus dzīt pāris kilometrus uz vienu un otru pusi tikai tāpēc, lai vernons "nesanerrotos". Ceļu ar sadalošo joslu VAR šķersot, ja ir ierīkota gājēju pāreja. Un gājēju pāreja tur IR. savu gudreļa spriedelēšanu vari ierunāt podā. Zīmes ir, un neskatoties uz to vai vernonam tās patīk vai ne, tās ir jāievēro. Punkts. Viss pārējais ir tikai lirika un vernona virtuālā krāniņa staipīšana.
Un vēl. Kāpēc vernons nestrādā ceļu satiksmi uzraugošajā iestādē, bet anonīmi ņerkst ZZ forumos? Sen jau šim kantorim noderētu šāds izglītots un visu zinošs gudrelis.

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 23:06

Greex

Ja vēl tas tablo parādīs reālo ātrumu, tad mazgadīgie tirliņi tur sāks sacensības: kurš lielāku ciparu izspiedīs...

pirms 5 gadiem, 2013.09.16 20:51

Resnais

Līdzīga fīča ir Jūrmalā, kur rāda ātrumu. Šaubos, vai tika rīkots kāds super duper konkurss. Olainē pat ir vienkāršāk, nav jārāda ātrums, bet tikai faks, ka pārsniegts ātrums. Un vernon, nedaudz atkāpe no tēmas.. Tu saki, ka nedrīkst šķērsot brauktuvi, ja sadalošā josla. Termins sadalošā josla nozīmē, ka tā nav paredzēta transportlīdzekļu braukšanai un apturēšanai. Bet ko uz tās dara tramvajs? Vai policija soda tramvaju vadītājus? Par braukšanu pa ietvēm, gājēju ceļiem, velosipēdu ceļiem vai citām vietām (sadalošām joslām, ceļa nomalēm, apstādījumiem u.tml.), kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšanai, -uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam četrdesmit latu apmērā. Noteikumi ir rakstīti tikai katram trešajam! Ne viss ir akmenī kalts un jāievēro!

pirms 5 gadiem, 2013.09.17 00:52

Vernons

To ka CSN rakstītāji vispār nemāk braukt, bet nonāk amatā pa blatu, kads bija Pēteris K., kurš bija skolotājs! Padzina! Rīgā, satiksmes departamenta direktors bija bez auto vadītāja tiesībām! Padzina! Maskavas ielu, ar sadalošo joslu pa vidu, kurās ir tramvaja sliedes, uz paaugstinājuma un kur ,nenolaužot riteņus, nevar uzbraukt neviens nav redzējis. Mani daži no jums pazīst no Lauktehnikas laikiem. Arī tad es pratu salikt visu "pa plautiņiem". Atšķirībā no jums es esmu pats ar savu vārdu. Un atšķīrībā no Jums, dažiem, man nav jākaunas par uzrakstīto! Mums ir ļoti daudz īpatnību, kuras raksturīgas tikai Latvijai un Rīgai! Tad kad "cepts gailis" ieknābs pakaļā mani komentāri būs vietā un laikā, tas Jums noderēs.

pirms 5 gadiem, 2013.09.17 09:39

Kāzu Viesis

Vernons izklausās pēc kašķīga marasmatiska pensionāra, kurš dzīvo savas raženās un piepildītās vēstures atmiņās. "Es biju, es pratu, atšķirībā no jums, jūs paši..." - jau sen dzirdēts un nodrāzts repertuārs. Vernon, ej iedzer cukurūdeni...
PS Kāds tad ir vernona "pašam savs vārds" ????

pirms 5 gadiem, 2013.09.17 12:49

Tas pats Jānis

Būtu sākumā šo te ātruma fiksāciju pārnesuši atpakaļ lai pārslēdzas ne normālajiem, bet tiem skrējējiem un izdomājuši kā sodīt tos, kam nepielec un kas brauc pa sarkano. Tas jau būtu progress.
Un nevajag čīkstēt, ka nevar paspēt uz darbu u.t.t. - šī pāreja, ievērojot satiksmes noteikumus, jums nolaupa tik vien kā 32 sekundes.

pirms 5 gadiem, 2013.09.18 12:30

Latvijas ziņas