Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamgad paredzētas piemaksas ģimenēm ar bērniem 1

No 2018. gada 1. marta piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par divu un vairāk bērnu no viena līdz 20 gadu vecumam audzināšanu par diviem bērniem būs desmit eiro mēnesī, par trīs bērniem 66 eiro mēnesī, bet par katru nākamo bērnu – par 50 eiro lielāks, informē Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš. Ja, piemēram, ģimenē ir četri bērni, piemaksa būs 116 eiro mēnesī, ja pieci – 166 eiro un tā tālāk.

Šādu piemaksu pieaugumu nosaka otrdien valdības sēdē pieņemtie grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra “Noteikumos par ģimenes valsts pabalsta un piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta un piemaksas piešķiršanas un izmaksas kārtību”.

Vienlaikus saskaņā ar izmaiņām Valsts sociālo pabalstu likumā no 2018. gada 1. janvāra ģimenes valsts pabalstu maksās līdz bērna 20 (šobrīd – līdz 19) gadu vecuma sasniegšanai, kamēr viņš mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājies laulībā. Tāpat no nākamā gada 1. janvāra pabalstu maksās arī par bērnu, kas atbilstoši valsts vai pašvaldību finansēto vietu skaitam uzņemts profesionālās izglītības programmās un saņem stipendiju.

2017. gada 22. novembrī tika pieņemts likums “Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā”, kas paredz, ka par divu un vairāku bērnu vecumā no viena gada līdz 20 gadu vecumam audzināšanu pabalsta saņēmējam pie ģimenes valsts pabalsta piešķir piemaksu Ministru kabineta noteiktajā apmērā un kārtībā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Agnese

Bet vai tās māmiņas kurām ir viens bērniņš ar 11.42centi būtu japietiek?

pirms gada, 2017.12.26 21:27

Latvijas ziņas