Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Naktī uz svētdienu notiks pāreja uz vasaras laiku 5

Naktī uz svētdienu, 30.martu, Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku - pulksteņa rādītāji plkst.3 jāpagriež par vienu stundu uz priekšu, informē Ekonomikas ministrija (EM).

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējās svētdienas plkst.4.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010.gada 26.oktobra Ministru kabineta noteikumi "Par pāreju uz vasaras laiku". Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.3 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 - par vienu stundu atpakaļ.

Savukārt Eiropas Savienībā pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā atbildīgā institūcija ir EM.

Jau ziņots, ka divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju neatbalsta praksi pavasarī pāriet uz vasaras laiku un rudenī atgriezties Latvijas laika joslā, liecina Ekonomikas ministrijas veiktā aptauja.

Kopumā aptaujā viedokli pauda 6244 respondenti, no kuriem 3418 respondenti uz jautājumu "Vai Jūs esat apmierināti ar esošo praksi Latvijā un Eiropā pavasarī vienoti pāriet uz vasaras laiku un rudenī atgriezties savā laika joslā?" atbildēja, ka ir ļoti neapmierināti, 1299 - neapmierināti, 239 - ne apmierināti, ne neapmierināti, 371 - apmierināts, 909 - ļoti apmierināti, un astoņi respondenti nevarēja paust skaidru atbildi (nezina).

Pievieno komentāru

Komentāri 5

vai vai

cik žēl,ka 70 pasaules valstīs ir stulbeņi,tāpat kā Latvijas ekono.ministrijā.Neatbalstu šo plānprātību.Tāpat neatbalst zemes stundu.Nav saprotams,kas no tā iegūst,vienīgi tas,kas 1st nededzina elektrību,bet zaudē latvenergo,par cik jūs radīsiet zaudējumus šamiem,par tik sadārdzinās elektrību.Kāds rezultāts?Tā kā neuzķeraties uz šo zemes stundu-kāds no tā ir pazīmējies,bet ne priekš tautas.

pirms 5 gadiem, 2014.03.29 19:06

Metinātājs Bērziņš

Kas vainas zemes stundai?Pa kluso ielas vidū noliku savu ikvakara čupu.Varbūt kāds deputāts iekāps.

pirms 5 gadiem, 2014.03.29 22:19

Special

Viss, pietiek tos cejierus grozīt, lai šī būtu pēdējā reize!!!

pirms 5 gadiem, 2014.03.30 08:01

Pusresnā Berta

Man vīrieti sagribās ne pēc laika

pirms 5 gadiem, 2014.03.30 09:51

Latvijas ziņas