Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neatmaksātie aizdevumi virs 15 000 eiro jāpagūst deklarēt VID līdz 30. jūnijam 4

Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka tām fiziskajām personām, kuras līdz 2013.gada 31.decembrim ir saņēmušas aizdevumu un aizdevuma neatmaksātā daļa no viena aizdevēja minētajā datumā pārsniedz 15 000 eiro vai tā ekvivalentu citā valūtā, līdz 2014.gada 30.jūnijam par to ir jāsniedz informācija VID. Neatmaksātā aizdevuma daļa tā saņēmējam ir jādeklarē tikai gadījumā, ja tas saņemts no personas vai iestādes Latvijā vai ārvalstīs, kurai nav speciālas atļaujas (licences) patērētāja kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai.

Ja VID konstatēs, ka fiziska persona, uz kuru attiecas minētie kritēriji, līdz 2014.gada 30.jūnijam nav deklarējusi neatmaksāto aizdevuma daļu, tad aizdevuma neatmaksātā daļa tiks pielīdzināta gūtam ienākumam un tai piemēros iedzīvotāju ienākuma nodokli. Par iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksu būs atbildīgs aizdevuma ņēmējs.

Informācija par neatmaksāto aizņēmuma daļu virs 15 000 eiro tā saņēmējiem nav jāsniedz šādos gadījumos:

* ja aizdevēju un aizdevuma ņēmēju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē - vecāki, bērni, mazbērni, vecvecāki, brāļi, māsas, mazmazbērni, vecvecāki, brāļu un māsu bērni u.tml.,

* ja aizdevējs ir Latvijā vai ārvalstīs reģistrēta kredītiestāde vai krājaizdevu sabiedrība, vai kapitālsabiedrība, kura saņēmusi speciālu atļauju (licenci) patērētāja kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai.

Informācija par kredītiestādēm un krājaizdevu sabiedrībām Latvijā ir pieejama Finanšu un kapitāla tirgus komisijas mājaslapā www.fktk.lv sadaļā Tirgus dalībnieki/Kredītiestādes/Bankas. Savukārt informācija par kapitālsabiedrībām, kuras Latvijā ir saņēmušas licenci patērētāju kreditēšanai, pieejama Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā www.ptac.gov.lv sadaļā Informācija patērētājiem.

Informācija par neatmaksāto aizņēmuma daļu virs 15 000 eiro ir jāsniedz, aizpildot veidlapu „Informācija par aizdevumu fiziskajai personai” II sadaļa. Tajā ir jānorāda informācija par aizdevēju, aizdevuma ņēmēju, kā arī aizdevuma izsniegšanas datums, tā neatmaksātā daļa 2013.gada 31.decembrī (tās apmērs jānorāda eiro) un līgumā paredzētais aizdevuma atmaksas termiņš. Veidlapa ir pieejama www.vid.gov.lv sadaļā „Veidlapas un iesniegumi”, izvēloties sadaļu „Iedzīvotāju ienākuma nodoklis”.

Informāciju par neatmaksāto aizdevuma daļu iespējams iesniegt VID vairākos veidos:

personīgi jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā,

* nosūtot VID pa pastu,

* elektroniski, VID Elektroniskā deklarēšanas sistēmā nestrukturēta dokumenta veidā,

* sūtot uz e-pasta adresi NP.lietvediba@vid.gov.lv ar drošu elektronisko parakstu.

Plašāka informācija par fizisko personu pienākumu deklarēt neatmaksāto aizdevuma daļu virs 15 000 eiro pieejama www.vid.gov.lv īpaši tam izveidotajā sadaļā „Neatmaksāto aizdevumu deklarēšana”.

Jautājumu gadījumā aicinām iedzīvotājus zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 1898 (no 3.jūlija – 67120000), konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai arī uzdot savu jautājumu www.vid.gov.lv sadaļā Kontakti / Uzdot jautājumu VID.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

VID

Pie mums, Ogrē, tikai 23.21, bet www.zz.lv jau 06.28. Laika joslas mazā valstī. :) :)

pirms 5 gadiem, 2014.06.17 23:22

Santa

Raksts no nākotnes :)
2014.gada 22.jūnija rīts... Hm, bet man likās, ka šodien tikai 18.jūnijs :)

pirms 5 gadiem, 2014.06.18 20:03

deina

skaidrs pierādījums, kā ZZ.lv koriģē publikāciju datumus pēc savas iegribas :)

pirms 5 gadiem, 2014.06.19 09:48

janqus

Tikai Jelgavas Valsts ieņēmumu dienests nekādi nevar pašhi samaksāt pārmaksātos nodokļus...
Bauskā jau junija sākumā saņēma, bet Jelgavas Babenes sēž un neko nedara...

pirms 5 gadiem, 2014.06.22 11:33

Latvijas ziņas