Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedēļas nogalē robežsardze pieķērusi 107 likumpārkāpējus

Aizvadītajā nedēļas nogalē un piektdien Valsts robežsardze kopumā dažādos likumpārkāpumos pieķērusi 107 personas, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzes preses pārstāve Jevgēnija Pozņaka.

Piektdien, 27.jūnijā, robežsardze Silenes robežkontroles punktā ieceļot liegusi četriem Gruzijas pilsoņiem, kuriem nebija derīgas ieceļošanas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Tāpat ieceļošana liegta kādam Latvijā ieceļojošam Baltkrievijas pilsonim, kuram nebija dzīvības un veselības obligātās apdrošināšanas polises. Visām personām robežsardze noformējusi ieceļošanas atteikumus, un tās atgrieztas uz Baltkrieviju.

Sestdien, 28.jūnijā, Terehovas robežkontroles punktā robežsargi ieceļot Latvijā lieguši vienam Krievijas un vienam Tadžikistānas pilsonim. Abām personām nebija derīgas ieceļošanas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Pēc ieceļošanas atteikuma noformēšanas ārvalstu pilsoņi nosūtīti uz Krieviju.

Savukārt nederīgu vīzu vai uzturēšanās atļauju dēļ Grebņevas robežkontroles punktā robežsardze ieceļot Latvijā liegusi četriem Krievijas pilsoņiem, bet Pāternieku robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā tā paša iemesla dēļ liegta Baltkrievijas pilsonim. Visas personas nosūtītas uz to izceļošanas valstīm.

Izceļošanu no Latvijas robežsargi lieguši arī diviem Latvijas valstspiederīgajiem. Vienam Latvijas pilsonim robežsargi Terehovas robežkontroles punktā konstatējuši liegumu izceļot no valsts, bet kāda 1928.gadā dzimusi Latvijas valstspiederīgā uzrādījusi pasi, kas nav derīga ceļošanai ārpus Šengenas zonas.

Svētdien, 29.jūnijā, Rīgas lidostā uz izceļošanas valsti nosūtīta kāda Latvijā no Stambulas ieceļojoša Turcijas pilsone. Personai pases derīguma termiņš bijis mazāks par trim mēnešiem, un Turcijas pilsonei nav bijis cita derīga ceļošanas dokumenta.

Terehovas robežkontroles punktā robežsardze fiksējusi Latvijā ieceļojošu Kirgizstānas pilsoni, kuram nebija derīgas ieceļošanas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Savukārt Silenes robežkontroles punktā tā paša iemesla dēļ ieceļot valstī liegts diviem Gruzijas pilsoņiem. Visiem ārzemniekiem robežsardzes amatpersonas noformējušas ieceļošanas atteikumu. Personas nosūtītas uz izceļošanas valstīm - Krieviju un Baltkrieviju.

Rīgas lidostā izceļošana liegta uz Londonu 1998.gadā dzimušam Latvijas nepilngadīgam pilsonim. Nepilngadīgā persona nevarēja uzrādīt vismaz viena vecāka notariāli apstiprinātu piekrišanu bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts.

Kopumā aizvadītajās trīs dienās Valsts robežsardze, kontrolējot imigrāciju valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumus fiksējuši 24 personām. Savukārt transportlīdzekļu ekspluatācijas jomā likumu pārkāpušas 38 personas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas