Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedēļas nogalēs dobelniekiem būs reiss uz Jūrmalu 8

Atsaucoties Dobeles iedzīvotāju lūgumam, Sabiedriskā transporta padome lēmusi no 27.jūnija atklāt eksperimentālu autobusa maršrutu Jūrmala–Dobele, kurā būs divi autobusa reisi – Dobeles autoosta–Asari un Asari–Dobeles autoosta. 

Autobuss minēto maršrutu mēros divas reizes nedēļā – sestdienās un svētdienās – līdz 27.septembrim. 

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un ņemt biļetes par braucienu, atgādinot, ka ikviena reisa lietderība tiek mērīta pēc izsniegtā biļešu skaita. 

Sabiedriskā transporta padome 5.jūnija sēdē akceptēja Zemgales plānošanas reģiona un Dobeles autobusu parka ierosinājumu vasaras periodā nodrošināt papildu reisus maršrutā Jūrmala–Dobele, lai iedzīvotājiem būtu iespēja apmeklēt Jūrmalas veselības aprūpes iestādes, rehabilitācijas centrus vai kultūras un sporta pasākumus. 

No 27.jūnija līdz 27.septembrim katru sestdienu un svētdienu plkst.9.15 pasažieriem būs iespēja izbraukt no Dobeles autoostas uz Asariem, savukārt plkst.17.05 autobuss izbrauks no Asariem, lai atgrieztos Dobelē. Autobuss apstāsies vēl deviņās pieturās – Lejasstrazdi, Rasas, Jaunbērze, Vēdzeles, Sloka, Nometņu iela, Nemo, Vaivaru rehabilitācijas centrs un Vaivari. Brauciena maksa no Dobeles autoostas līdz Asariem ir 3,05 eiro.

Izvērtējot eksperimentālā autobusa maršruta pieprasījumu trīs mēnešu periodā, varēs spriest par tā lietderību un iespēju to saglabāt arī turpmāk.

Autotransporta direkcija atgādina, ka autobusa reisa lietderība tiek mērīta, ņemot vērā pasažieru skaitu konkrētā reisā, savukārt pasažieru skaits tiek noteikts, ņemot vērā izsniegto biļešu skaitu. 

Lai būtu iespēja iegūt konkrētus datus par reisa pieprasījumu, pasažieru grupām, kas ir atbrīvotas no braukšanas maksas – personām ar invaliditāti, bāreņiem un politiski represētajiem –, ir jāņem biļetes ar nulles vērtību. 

Autotransporta direkcija atzīst,  ka ir diemžēl saskārusies ar praksi, kad iedzīvotāju neuzmanības dēļ un negodprātīgu šoferu darba rezultātā nākas izskatīt kāda reisa lietderību, neskatoties uz to, ka realitātē attiecīgais reiss bijis pieprasīts.  

Foto: Ernests Treijs

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Ledene

Tā tiešām būtu laba fīča.:)

pirms 4 gadiem, 2015.06.25 11:15

...

no Jelgavas var ar vilcienu aizbraukt.

pirms 4 gadiem, 2015.06.26 08:11

tiešām ar vilcienu?

Jābrauc ar diviem vilcieniem, pārsēžoties. Tas ir daudz ilgāk, neērtāk. Gribētos tiešu satiksmi...

pirms 4 gadiem, 2015.06.26 09:02

Kārlis

Diemžēl pilsētas un autobusu parka vadība tam ir par tupu.

pirms 4 gadiem, 2015.06.29 18:51

JURONS

AICINU-personām ar invaliditāti ari ratinkreslos-ir iespeja pasutit autobusu ar invalidtrapu ertai iebrauksanai autobusa, bāreņiem un politiski represētajiem- IEGADATIES BILETES KASE!

pirms 4 gadiem, 2015.06.26 14:43

ZINTIS

HAHA, TE DOBELES AP SOFERIEM ALDZINA NO PASU IETIRGOTAM BILETEM ATKARIGA !
DOD BILETES VISIEM UN VISUR CIK ZINU !

pirms 4 gadiem, 2015.06.26 14:53

Latvijas ziņas