Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 2015.gada turpinās nodrošināt subsidētās darbavietas bezdarbniekiem

Labklājības ministrija (LM) no 2015. gada pirmā ceturkšņa beigām ar Eiropas Sociālā fonda līdzekļu atbalstu nodrošinās subsidētās darbavietas cilvēkiem ar invaliditāti, ilgstošiem bezdarbniekiem un gados vecākiem. Tādējādi minētajiem cilvēkiem būs nodrošināta iespēja iekļauties darba tirgū, informē LM.

To paredz Ministru kabineta noteikumi par darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 9.1.1. specifiskā atbalsta mērķa «Palielināt nelabvēlīgākā situācijā esošu bezdarbnieku iekļaušanos darba tirgū» pasākuma «Subsidētās darbavietas nelabvēlīgākā situācijā esošiem bezdarbniekiem» īstenošanu. 

Iepriekšminētajiem cilvēkiem būs nodrošinātas subsidētās darbavietas pie darba devēja, nepieciešamības gadījumā tās būs pielāgotas cilvēku ar invaliditāti vajadzībām (atbilstoši ergoterapeita atzinumam). Bezdarbnieki šajās darbavietās varēs apgūt darbam nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas, attiecīgi darba devēji arī saņems konsultācijas. Lai nodarbinātu cilvēkus ar invaliditāti, darbavietām piesaistīs nepieciešamos speciālistus (surdotulkus vai atbalsta personas). Bezdarbniekiem būs iespēja saņemt arī atbalstu reģionālajai mobilitātei. 
Kopumā līdz 2023. gadam subsidētās darbavietās paredzēts iesaistīt aptuveni 4,7 tūkstošus bezdarbnieku.  

Lai arī kopējā situācija darba tirgū pēdējos gados uzlabojas, joprojām vairākām nestrādājošo iedzīvotāju grupām ir grūtības integrēties darba tirgū. Reģistrētā bezdarba līmenis novembra beigās bija 8,3 procenti jeb 79 869 bezdarbnieki. Ilgstošie bezdarbnieki bija 27 545 jeb 34,5 procenti no kopējā reģistrēto skaita, no tiem 29 313 jeb 36,7 procenti bezdarbnieki vecumā no 50 gadiem un vecāki, 8424 jeb 10,5 procenti bezdarbnieki ar invaliditāti, savukārt 7419 jeb 9,3 procenti jaunieši (vecumā no 15 līdz 24 gadiem).

Minētās aktivitātes īstenošanas kopējais finansējums ir 29,2 miljoni eiro, tai skaitā ESF – 24,8 miljoni eiro, valsts budžeta – 2,6 miljoni eiro un privātais līdzfinansējums – 1,8 miljoni eiro. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas