Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No pārbaudītajām trauksmes sirēnām tikai Zemgalē darbojās visas 2

No vakar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārbaudītajām 158 trauksmes sirēnām bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 147, bet 11 sirēnām konstatētas tehniskas problēmas, kas tiks novērstas pēc iespējas īsākā laikā, norādīja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste.

Zemgalē darbojās visas 22 pārbaudītās sirēnas, Kurzemē no 29 – 25, Vidzemē no 29 – 28, Latgalē no 29 – 28, savukārt Rīgā un Rīgas reģionā no 55 pārbaudītajām bez traucējumiem nostrādāja 44 sirēnas.

VUGD vakar visā Latvijā uz trīs minūtēm ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību: sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus to darbībā un skaņas signāla dzirdamību. Manuāli iedarbinātas 158 no 164 Latvijā uzstādītajām trauksmes sirēnām. Netika ieslēgtas sešas, kas pašlaik ir modernizācijas procesā. 

Jau otro reizi katra sirēna ieslēgta manuāli, nevis no centrālās vadības pults. Šādas izmaiņas šogad tika ieviestas, lai pārbaudītu VUGD gatavību operatīvi iedarbināt visas vai atsevišķas trauksmes sirēnas un sistēmas darbību situācijā, kad ir pārrāvumi radiosakaru darbībā.
Šogad VUGD 112 zvanu centri saņēma 76 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija ieguvuši informāciju par trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja, ka tās nedzird.

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē maijā no 164 sirēnām tika iedarbinātas 148, bet bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 132.
«Latvijā izvietotās trauksmes sirēnas nenodrošina to dzirdamību visā valsts teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas apstākļos operatīvie dienesti izmantos arī citus līdzekļus – ziņos pa operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotājus apmeklēs dzīvesvietā u.c.» uzsvēra V.Gribuste.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikušas dabas vai tehnogēnas katastrofas vai arī pastāv to draudi. Gadījumos, kad iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā – maijā un novembrī. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

s

Savu sirēnu laikam kā lodi nedzirdēsi - visu dienu biju mājās pilsētas centrā, bet sirēnu nedzirdēju.Jāaiziet būs pie ausu daktera....

pirms 3 gadiem, 2015.11.27 09:48

,,,

es bik tālāk no centra,ar nedzirdēju,tad jau pie ausu dakteriem būs lielas rindas...

pirms 3 gadiem, 2015.11.27 14:51

Latvijas ziņas