Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodibina Sudrabas partiju «No sirds Latvijai»

Šodien tika nodibināta politiskā partija "No sirds Latvijai", par kuras priekšsēdētāju ir ievēlēta bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Kopsapulcē piedalījās 247 partijas dibinātāji, un lēmums par partijas dibināšanu tika pieņemts vienbalsīgi.

Sudraba, uzrunājot kopsapulces dalībniekus, sacīja, ka "ceļš uz šodienas notikumu - jaunas partijas dibināšanu, kas likumsakarīgi radās mūsu kustībā - nebija nedz viegls, nedz gluds".

Sudraba bija kritiska par līdz šim īstenoto politiku. "Ir sajūta, ka vara dzīvo uz vienas planētas, sabiedrība - uz citas. Cilvēki vairs netic valsts institūcijām, to spējām kvalitatīvi veikt savas funkcijas," sacīja Sudraba. Savukārt jaundibinātas partijas mērķis ir panākt, lai "Latvija ir droša, neatkarīga un vienota labklājības valsts, kurā gribētu dzīvot gan mēs, gan mūsu bērni un mazbērni".

Sudraba arī uzsvēra, ka vīzijas sasniegšanai par Latviju kā demokrātisku, harmoniku un ietekmīgu valsti nederēs "kosmētiskais remonts", bet ir jāmaina valsts pārvaldes attieksme un darba stils.

Partija mērķis ir "restartēt ne tikai ticību valstij, bet arī pašu valsti," piebilda politiskā spēka līdere.

Partijas programmā norādīts, ka kustības "No sirds Latvijai" biedri noteikuši desmit būtiskākās problēmas mūsdienu Latvijā, kas prasa tūlītēju risinājumu un kas ir galvenie sabiedrības neapmierinātības cēloņi. Viena no šādām problēmām ir tas, ka valstij nav īstermiņa un ilgtermiņa mērķu, un tas veicina vispārēju sabiedrības apātiju un neticību rītdienai.

Tāpat kustības biedri uzskata, ka būtiska problēma ir arī drošības sajūtas zudums, neuzticēšanās valsts un pašvaldību iestāžu spējai kvalitatīvi veikt tās funkcijas, kas nodrošina cilvēka galvenās vajadzības - veselības aizsardzība, izglītība, indivīda drošība, valsts spēja aizsargāt sevi un savus iedzīvotājus. Kā vēl viena no problēmām nosaukta plaisa starp valsts varu un sabiedrību, varas neiejūtība pret cilvēku un nesapratne par viņa vajadzībām. Vēl tiek norādīts, ka lielākās sabiedrības daļas, godīgi strādājot, nespēja pašapliecināties un nodrošināt sev cilvēka cienīgu dzīvi un labklājību.

Tāpat biedrības pārstāvji par būtiskākajām problēmām nosauca morāles vērtību zudumu, "patērētāju sabiedrībai" raksturīgu pazīmju pastiprināšanās, kā arī naudas un varas koncentrēšanās dažu cilvēku rokās, kuri tādējādi patiesībā lemj valsts likteni u.c. Partija uzskata, ka galvenais iemesls iepriekš minētajam ir valstiskā mērķa un valsts varas atbildības trūkums Latvijā.

Partija apzinās, ka šis darbs - valsts pārveide - ir smags un uzņemoties to, no partijas tiks prasīts vērā ņemams rezultāts, akcentēja Sudraba.

Partijas dibināšanas kopsapulce šodien pieņemta arī partijas darbības programma, statūti un ievēlēta politiskās organizācijas valdi. Uz partijas priekšsēdētājas amatu kandidēja tikai Sudraba, savukārt uz valdes locekļu amatiem - viena no kustības dibinātājām Diāna Novicka, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, uzņēmējs Viesturs Tamužs, kā arī Aivars Meija, Aldis Kromans, Raimonds Nipers un Andris Priekulis.

Kustībā "No sirds Latvijai" ir iesaistījušies aptuveni 750 biedri. Kā Sudraba iepriekš sacīja intervijā aģentūrai LETA, par partijas līderiem varēs kļūt ikviens, kurš ir iesaistījies kustībā, lai gan konkrētas personas viņa nenosauca.

Sudraba iepriekš klāstīja, ka viņai politiskā līmenī nav pa ceļam nedz ar "Saskaņas centru", nedz kādu citu partiju.

Kā liecina "Latvijas faktu" aprīlī veiktā aptauja, par partiju, kuras sarakstā būs Sudraba, Saeimas vēlēšanās būtu gatavi balsot 2,8% respondentu.

Saskaņā ar likumu partijas dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par 200.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas