Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidroti Zemgales reģiona pārstāvji konkursa «eXperiments» finālam (FOTO)

Piektdien, 27. martā, Jelgavā notika Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa ”eXperiments” pusfināls. Tajā tikās piecas fizikā spēcīgākās komandas no Zemgales puses – Aizkraukles novada ģimnāzija, Auces vidusskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija (fotogalerijā ar zilas krāsas krekliņiem), Viesītes vidusskola un Dobeles Valsts ģimnāzija. Labāko rezultātu uzrādīja un cīņu par ceļojumu uz Rodas salu Grieķijā turpina Viesītes novada komanda, tikai attiecīgi ar viena un divu punktu pārsvaru aiz sevis atstājot jelgavniekus un dobelniekus. 

Atbalstīt pusfināla kārtas dalībniekus un izvērtēt viņu sniegumu bija ieradies Zemgales reģiona mentors – astronoms, fizikas mācību grāmatu autors un Latvijas Universitātes Zinātņu un tehnikas vēstures muzeja direktors Ilgonis Vilks. Mentors pirms komandu starta uzmundrināja dalībniekus un aicināja sadalīt pienākumus starp komandas biedriem, uzsverot, ka tikai tā iespējams sasniegt labākos rezultātus. Konkursa dalībnieku zināšanas pārbaudīja arī AS „Sadales tīkls” Dienvidu Ekspluatācijas daļas elektroinženieris Kaspars Kalniņš, Latvenergo fizikas portāla www.fizmix.lv eksperts Kārlis Kravis un ”eXperiments” eksperts Aivars Eriņš. Savukārt sveikt komandas un novēlēt veiksmi uzvarētājiem bija ieradies Zemgales plānošanas reģiona izpilddirektors Valdis Veips. 

Konkursa pusfināla kārtā komandām bija jāveic vairāki praktiski un āķīgi uzdevumi, kuru risināšanai jauniešiem nācās atsaukt atmiņā sarežģītākās fizikas formulas un arī pieņemt drosmīgus lēmumus. Piemēram, vienā no uzdevumiem, ko bija sagatavojis www.fizmix.lv, komandām bija jāizveido pašām sava automašīna ar balonu motora vietā. Braucamrīkam vajadzēja ne tikai pārvarēt iespējami garu ceļu, bet arī pārvadāt bagāžu – katra komanda varēja vai nu izvēlēties riskēt un iegūt vairāk punktu, vedot smagāku kravu, vai arī būt piesardzīgiem un iegūt mazāk punktu. Šoreiz labākus rezultātus izdevās uzrādīt tām komandām, kas izvēlējās mazāko risku. Tāpat atlases kārtā tika pārbaudītas jauniešu teorētiskās zināšanas un erudīcija.

Zemgales reģiona spēle bija pirmā no sešām pusfināla kārtām, kurās tiks noskaidrotas fizikā zinošākās skolēnu komandas no visas Latvijas – pa vienai no katra reģiona. Komandu sniegumam pusfinālu kārtās varēs sekot līdzi arī ”eXperiments dienasgrāmatās” no 9. aprīļa ceturtdienās 17.50 Kanālā 2 un TVPlay.

Zemgales reģiona pusfināla kopvērtējums:
Viesītes vidusskolas komanda „Golf boys” (fotogalerijā ar oranžas krāsas krekliņiem) – 25 punkti. 
Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda „Seši pioni” (zilas krāsas krekliņi) – 24 punkti.
Dobeles Valsts ģimnāzijas komanda „Aligatori” (dzeltenas krāsas krekliņi) – 23 punkti.
Aizkraukles novada ģimnāzijas komanda „Omi un Omes” (zaļas krāsas krekliņi) – 18 punktu.
Auces vidusskolas komanda „Septima” (sarkanas krāsas krekliņi) – 5 punkti.

Plašāka informācija par komandām pieejama www.experiments.lv/komandu-tops.>

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas