Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēgusies pieteikšanās konkursam «Latvijas Maksimālisti»; no Zemgales – 39 pieteikumi

Noslēgusies pieteikšanās stipendiju konkursam “Latvijas Maksimālisti” – kopš oktobra līdz pat februāra vidum no Zemgales reģiona saņemti 39 video pieteikumi. Par kopējo stipendiju fondu – 30 000 eiro – cīnās trīs simti desmit 5.-12. klašu un 1.-3.kursa profesionālo vidusskolu skolēnu no visiem Latvijas reģioniem un Rīgas. 

Zemgales reģionā visvairāk pieteikumu saņemts no Jelgavas un Bauskas, savukārt pārstāvētākā kategorija Zemgales reģionā ir sports un veselība, kam seko humanitārās zinātnes, kā arī 5. līdz 6. klašu speckategorija. 

Olga Rimdenoka no Jelgavas novada, kura ir viena no konkursa decembra „Mēneša labākajām”, savu pieteikumu iesūtīja humanitāro zinātņu kategorijā. „Mani pieteikties pamudināja klases audzinātāja, kura zināja par maniem sasniegumiem humanitāro zinātņu jomā. Ja es būšu viena no tām, kura iegūs „Latvijas Maksimālisti” stipendiju, tad plānoju apmaksāt medicīnas studijas. Manuprāt, konkurss ir patiešām lieliska un interesanta iespēja, kas noteikti stimulē piedalīties jauniešus ar mērķi pilnveidot sevi,” stāsta Olga.

Organizatori atgādina, ka žūrija iesniegtos pieteikumus vērtēs līdz 15.maijam un ka savus favorītus ir iespējams atbalstīt, arī balsojot par saviem favorītiem internetā www.maksimalisti.lv.

„Pieteikumu vērtēšana ir ļoti komplicēta, jo ir saņemti ļoti kvalitatīvi un iedvesmojoši skolēnu konkursa pieteikumi. Žūrijai darbs nav viegls, jo Latvijā patiešām ir ļoti talantīgi un spēcīgi jaunieši, kas iedvesmo arī mūs – konkursa žūriju. Pieteikumus vērtējam ar lielu atbildības sajūtu, jo zinām, ka daudziem skolēniem "Maxima" stipendijas saņemšana var būt nozīmīgs pagrieziena punkts,” konkursa norisi komentē žūrijas pārstāvis Pauls Irbins. 

„Esam ļoti gandarīti, ka ar konkursu „Latvijas Maksimālisti” esam aizrāvuši visu Latviju. Esam lepni par aktīvajiem, atraktīvajiem un talantīgajiem jauniešiem mūsu valstī. Šī patiešām ir lieliska iespēja 50 labākajiem Latvijas skolēniem saņemt nozīmīgas stipendijas savu talantu un prasmju attīstībai,” gandarījumu par konkursa rezultātiem pauž Jānis Beseris, „Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs.

Kopējais „Maxima Latvija” stipendiju fonds ir 30 000 eiro. Kopumā tiks piešķirtas 50 stipendijas. Pirmās vietas ieguvēji katrā kategorijā saņems 1500 eiro stipendiju, otrās vietas ieguvēji – 1000 eiro stipendiju un trešās vietas ieguvēji – 500 eiro stipendiju, savukārt 35 skolēni (septiņi katrā kategorijā) saņems 400 eiro stipendiju. Savukārt konkursa speckategorijas uzvarētāji – desmit 5. līdz 6.klašu skolēni – saņems planšetdatorus, kas noderēs zinību apgūšanai skolā un ārpus tās.

Pieteikumus pēc stingriem kritērijiem izvērtē profesionāla žūrija, kas ir Latvijā atpazīstamas un augstus sasniegumus guvušas personības – Pauls Irbins, bērnu zinātnes centru izveidotājs, Raimonds Elbakjans, ielu kultūras un sporta kustības „Ghetto Games” izveidotājs, Aļona Bauska, modes zīmola „QooQoo” radītāja un īpašniece, grupas „Musiqq” līderi Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs, Martins Dukurs, pasaulē godalgots Latvijas skeletonists, apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. 

Konkursa mājaslapā www.maksimalisti.lv ir iespēja sekot līdzi visiem jaunumiem un uzzināt sīkāk par nolikumu, vērtēšanas kritērijiem un kategorijām, turklāt sadaļā “Mēneša labākie” ir apskatāmi pašreizējie konkursa līderi. Papildu informāciju par stipendiju konkursu var iegūt, rakstot uz e-pastu latvijasmaksimalisti@maksimalisti.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 67844490.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas