Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notāru dienās sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas 4

Notāru dienās 1. un 2. martā notāri dosies mājas vizītēs pie cilvēkiem, kuriem visvairāk nepieciešama, bet vismazāk pieejama juridiskā palīdzība, informē organizatori. Notāri sniegs atbildes uz jautājumiem un palīdzēs sakārtot lietas gan mantojuma tiesībās, gan nekustamo īpašumu, gan citās cilvēka dzīvē svarīgās jomās, kurās, lai viss būtu korekti un droši, nepieciešamas juridiskas zināšanas un izpratne par normatīvajos aktos paredzētajām tiesībām un pienākumiem.

«Notariāta pamatbūtība un darbības svarīgākā jēga ir tas, ka notārs ir cilvēkam vistuvākais un pieejamākais jurists. Arī Notāru dienas katru gadu norit ar šo vadmotīvu – bezmaksas konsultācijas notāru birojos, konsultācijas kādā publiski plaši pieejamā vietā, kā tirdzniecības parks «Alfa» iepriekšējos gados un tamlīdzīgi. Šogad Notāru dienās būsim vēl tuvāk – paši ejot pie cilvēkiem, nevis otrādi,» stāsta Sandra Stīpniece, Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) priekšsēdētāja.

Ir virkne cilvēku, kuri dažādu iemeslu dēļ nenokārto pat visvienkāršākās juridiskās lietas savā dzīvē un sāk rīkoties vien tad, kad ir jau par vēlu. Parasti tas notiek ar sociāli mazāk aizsargātajiem – trūcīgiem, veciem un vientuļiem cilvēkiem, ne tik labvēlīgos apstākļos dzīvojošām ģimenēm, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lai arī daudziem no viņiem ir aktuāli juridiski jautājumi, piemēram, saistībā ar mantošanu vai nekustamo īpašumu tiesībām, tie nav nokārtoti līdz galam vai netiek risināti vispār, konstatējuši notāri.

Piemēram, kāda sieviete, kurai ir nopietnas veselības problēmas, pēc mātes nāves jau kopš 2015. gada dzīvo ģimenes īpašumā – dzīvoklī –, taču līdz šim nav uzsākusi kārtot nepieciešamos dokumentus, lai mantotu īpašumu un kļūtu par pilntiesīgu dzīvokļa īpašnieci. Šādas vilcināšanās dēļ sieviete var zaudēt savu vienīgo dzīvesvietu. Tāpēc notārs dosies pie viņas uz mājām, lai uzsāktu mantojuma lietu un sakārtotu īpašuma jautājumus. Turklāt Notāru dienās palīdzība tiks sniegta bez maksas.

«Notāra vizīti mājās, slimnīcā vai jebkurā citā vietā, kur attiecīgajā brīdī cilvēks, kam nepieciešama juridiska konsultācija, atrodas, var pieteikt jebkurā laikā. Taču Notāru dienās tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams, bet vismazāk pieejams, konsultācijas dzīvesvietā būs pieejamas bez maksas. Šādi cilvēki, jau gatavojoties Notāru dienām, tika apzināti sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību un pašvaldību sociālajiem dienestiem, kā arī bāriņtiesām,» atklāj LZNP rīkotājdirektore Vija Piziča.

Notāru mājas vizītei 1. un 2. martā var pieteikt arī paši iedzīvotāji, līdz 24. februārim zvanot pa tālruni 26295899 (darba dienās no pulksten 10 līdz 17). LZNP aicināti vērsties arī tie, kam ir zināmi tuvinieki, paziņas vai kaimiņi, kuriem nepieciešama notāra konsultācija, bet fizisku vai finansiālu apstākļu dēļ ir ierobežotas iespējas to meklēt tuvākajā notāra birojā. «Notāru iespējas divu dienu laikā apbraukāt visus, kam tas nepieciešams, protams, ir ierobežotas. Tāpēc prioritāte tiks dota cilvēkiem, kuriem ir grūtības pārvietoties, kā arī sociāli vismazāk aizsargātajiem, rūpīgi izvērtējot katru gadījumu,» piebilst V.Piziča.

Konsultācijām iespējams pieteikties arī notāru birojos visā Latvijā no pulksten 10 līdz 15, iepriekš pierakstoties (adreses pieejamas ej.uz/notaruadreses), vai uzdodot jautājumus skaipā (lietotājvārds: Notaru_dienas).

Notāru dienas ir LZNP iniciatīva, un to laikā notāru birojos visā Latvijā ikvienam ir pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas. Divpadsmit gadu laikā iespēju saņemt padomu tādos jautājumos kā darījumi ar nekustamo īpašumu, mantojuma lietas, laulību līgumi, dāvinājuma līgumu riski, laulības šķiršanas, uzturlīgumi, pilnvaras, īres un nomas jautājumi un citi izmantojuši vairāk nekā 36 000 Latvijas iedzīvotāju.


Foto: latvijasnotars.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Aicis

"Tāpēc notārs dosies pie viņas uz mājām, lai uzsāktu mantojuma lietu un sakārtotu īpašuma jautājumus. Turklāt Notāru dienās palīdzība tiks sniegta bez maksas"
Vai tiešām notāru dienas atceļ maksu par notariālo darbību izpildi? Man jau liekas, ka iesniegums par mantojuma pieņemšanu izmaksās aptuveni 45-60€ + vēl kādi 6€ par darbību ārpus prakses vietas.
Lūgums nemaldināt tautu, notāru dienās BEZ MAKSAS ir tikai KONSULTĀCIJA.
Un vēl, notāru konslācija ir BEZ MAKSAS arī nenotāru dienās, bet ar noteikumu, ka tālāk seko notariāla darbība, kā piemērs - ja klients atnāk pie notāra uz konsultāciju par testamentu un nolemj to vēlāk arī rakstīt pie tā paša notāra, par konsultāciju nav jāmaksā!
Un vēl, notāra konsultācija 1h izmaksā 13,26€ (ieskaitot PVN), cik zinu, reti kura konsultācija ir tik gara, parasti 10-30min, tad var parēķināt cik izmaksā viena konsultācija.
Jauku dienu visiem un galvensis notāriem izturību 1. un. 2. martā :)

pirms 2 gadiem, 2017.02.18 18:34

Omīte

Vai kāds no notāriem var atbildēt, vai tā ir tikai BEZMAKSAS KONSULTĀCIJA vai arī, teiksim, varu palūgt notāram šajā dienā sagatavot testamentu vai pilnvaru bez maksas?

pirms 2 gadiem, 2017.03.01 12:13

Aicis

Ļoti atvainojos par gramatikas kļūdām, komentēt caur telefonu nedaudz grūtāk:
1. kļūda - konsultācija;
2. kļūda - galvenais.

pirms 2 gadiem, 2017.02.18 18:42

h2o

Nav jau tās naudas ....labi, ja maizei pietiek ar ūdens rēķinu

pirms gada, 2018.02.09 09:35

Latvijas ziņas