Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ojārs Karčevskis: «Ja labi veiksies pirmajai, tad Rīgā iegādāsimies vairākas degvielas uzpildes stacijas» 3

Jelgavnieku uzņēmums «Astarte-Nafta», kas tirgo degvielu Jelgavā, Dobelē, Tukumā, Koknesē, Aknīstē un citās Latvijas vietās, pagājušajā nedēļā atklāja savu pirmo degvielas uzpildes staciju Rīgā. Valdes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis spriež, ka pirmie rezultāti atbilst finanšu plānam, kāds bija cerēts. 

Septiņdesmitajos gados Rīgā izveidotā Krasta ielas maģistrāle ir viena no dzīvākajām galvaspilsētā. Pa to aiziet ceļš uz Latgali un tālāk uz austrumiem. Kopš Dienvidu tilta uzbūvēšanas pa Krasta ielu brauc arī uz Zemgali un tālāk rietumu virzienā. Maģistrāles vidusdaļā pretī Zaķusalas televīzijas tornim no vienas puses un lielveikalam «Mols» no otras atrodas «Astartes» jaunā degvielas uzpildes stacija (DUS). O.Karčevskis stāsta, ka«Viada» to uzbūvējusi 1997. gadā.

Vecās kartēs skatoties, var saprast, ka pirms Salu tilta un Krasta ielas transporta maģistrāles šajā vietā starp Daugavas attekām atradās Lībiešu, Zvirgzdu, Koju, kā arī citas mazākas saliņas. Līdzās «Astartes» DUS abās pusēs auto maģistrālei vēl skaidri samanāms Rīgas nomales jeb Maskavas forštates aizsardzībai no Daugavas palu straumēm un lediem būvētais Knīderera dambis, kas tapa 1798. gadā. Aiz tā atrodas jahtklubs, bet Daugavas vecupē peld pīles un kāds makšķernieks priecīgi rāda otram, ka izvilcis ap trīssimt, četrsimt gramu smagu raudu. Tas nekas, ka pārsimt metru tālāk nemitīgi rūc motori uz Krasta ielas transporta maģistrāles.

O.Karčevskis, kurš ir pamatīgi izpētījis vietu, kur uzņēmums iegādājās DUS, stāsta, ka saskaņā ar sešdesmitajos gados tapušo Rīgas attīstības plānu gar Karsta ielu vajadzēja tapt daudzdzīvokļu augstceltņu rajonam, kurā dzīvotu ap sešdesmit tūkstošiem rīdzinieku. Deviņdesmitajos gados tā vietā izauga lielveikalu rinda, atpūtas komplekss «Lido», kā arī septiņas DUS. «Sešdesmitajos gados arhitekti un pilsētas plānotāji Latvijā taču nevarēja iedomāties, ka pēc gadiem trīsdesmit, četrdesmit cilvēki tik daudz laika veltīs veikalu apmeklēšanai,» pasmaida O.Karčevskis.   

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 4. septembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 3

"uzņēmējam"

Kaut jūs un jūsu radinieki turpmāk dzīvotu no tādām pašām algām, kādas jūs maksājat savām darbiniecēm Jelgavā! Ja jūs domājat tādas pašas algas arī Rīgā maksāt, tad gatavojaties vien paši arī tur strādāt! Pārdodiet savas dus vietas Statoilam, nebūs jāapzog darbinieki!

pirms 4 gadiem, 2014.09.04 14:01

Resnais

Tantes tramvajā runā, ka algas nupat kā pieliktas. Tikai kaut kā nemana darba sludinājumus, laikam savējos ieliek. Bet Pans, jā... stingrs tāds bija savulaik, atminos ar leikoplastu aplīmētos pirkstus :)

pirms 4 gadiem, 2014.09.04 21:55

Svēte.

Bildē redzu veco Panu. Svētes 8-gadīgās skolas absolventi sapratīs.

pirms 4 gadiem, 2014.09.04 15:24

Latvijas ziņas