Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otrajā sezonā «Sporto visa klase» arī Staļģenes vidusskolā un trīs Jelgavas skolās

Ar kuplu dalībnieku skaitu startēs projekta «Sporto visa klase» otrā sezona. Pagājušajā mācību gadā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotajā pilotprojektā visā Latvijā piedalījās vien sešas skolas, tajā skaitā trešklasnieki no Jelgavas 4. vidusskolas. Šogad klašu skaits ir būtiski audzis un sasniedzis jau 49 klases jeb vairāk nekā 1200 bērnu, informē Latvijas Olimpiskās komitejas preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters. 

Projektā ir iesaistījušies arī Jelgavas 4. sākumskolas un Tehnoloģiju vidusskolas bērni (attēlā). Tikmēr Jelgavas novadu pārstāvēs Staļģenes vidusskolas trešklasnieki. (Visi dalībnieki ŠEIT.)

Projekts paredz iesaistītajiem skolēniem katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā. Viena papildu nodarbība būs peldēšanā, otra būs sporta spēles un aktivitātes svaigā gaisā, savukārt trešā nodarbība būs vispārējā fiziskā sagatavotība un vingrošana.

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas sporta skolotāja Santa Lorence stāsta: «Uzskatu, ka šī programma ir ļoti vajadzīga, jo divas sporta stundas nedēļā ir par maz. Kustēties vajag katru dienu, un šis projekts to arī paredz. Skolēniem ir interesanti, jo nodarbības ir dažādas – viņi peld, vingro svaigā gaisā, apgūst sporta spēļu pamatus utt.»

Kāda 3.m2 klases skolēna māte arī izsakās atzinīgi: «Bērns ir fiziski nodarbināts katru dienu – nav jādomā par papildu fiziskām aktivitātēm vai pulciņiem, jo viss ir tepat skolā. Priecājamies par peldēšanu, kas nostiprina imunitāti.»

Kopēja sportošana vieno klases kolektīvu. Klase ceturtdien tiks pie vienotiem sporta tērpiem, lai 22. oktobrī varētu doties uz svinīgo atklāšanu Rīgā. Pēc tam klases kopā skatīsies basketbola spēli. Uz projekta atklāšanas ceremoniju pulksten 17 Rīgā, Olimpiskā Sporta centra futbola zālē (Grostonas ielā 6b), gaidīti visu 43 skolu 3.klašu skolēni, viņu audzinātāji un sporta skolotāji, kā arī sešas 4.klases, kas dalību projektā sāka jau 2014./2015.mācību gadā.

Jāpiebilst, ka nodarbības projekta ietvaros notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. 

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas