Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku un Jelgavas novadu pašvaldības seko ledus slānim upēs un neizslēdz mazo upju pārplūšanu

Ozolnieku novadā un Jelgavas novadā ūdens līmenis upēs ir zems, bet nelielas bažas rada salīdzinoši biezais ledus slānis upēs. Ja būs siltas naktis un nokrišņi lietus veidā, nevarēs izvairīties no mazo upju pārplūšanas, prognozē pašvaldībās.

Ozolnieku novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Evita Kairiša aģentūru LETA informēja, ka, izvērtējot šā gada plūdu iespējas, neskatoties uz samērā optimistiskajām prognozēm, pašvaldības atbildīgās personas plāno pārbaudīt materiālos resursus un veikt preventīvos pasākumus plūdu apdraudēto teritoriju apsekošanā, kā katru gadu informējot arī iedzīvotājus par rīcību varbūtēju plūdu gadījumā.

Vērtējot pašreizējo situāciju Ozolnieku novadā, var secināt, ka ūdens līmenis upēs ir salīdzinoši zems, sniega segas nav, situāciju pagaidām nepasliktina arī īslaicīgie nokrišņi, nelielas bažas rada salīdzinoši biezais ledus slānis upēs, pauda pašvaldības pārstāve.

Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūru LETA informēja, ka plūdu iespējamība, protams, pastāvot, bet viss esot atkarīgs no laika apstākļu intensitātes - gan temperatūras svārstību ziņā, gan nokrišņu ziņā.

Ja naktis būs siltas un pievienosies nokrišņi lietus veidā, nevarēs izvairīties no mazo upju pārplūšanas. Tieši tās, piemēram, Platone, Gaurata, Klīves grāvis, Jelgavas novadā ikgadēji rada lielākos sarežģījumus, skaidroja Kaņepone.

Atkarībā no laika apstākļiem situācijai sekos līdz speciālisti preventīvo pasākumu plānošanai. Tie iedzīvotāji, kas dzīvo applūstošajās teritorijās, gadu no gada saskaroties ar līdzīgiem laikapstākļiem, jau zina un ir informēti par pašvaldības preventīvajiem pasākumiem un pieejamo palīdzību.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" koordinētais Pašvaldības Operatīvās informācijas centrs (POIC) ar vienotās Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu civilās aizsardzības komisijas koordinācijas sistēmu ir būtiskākais operatīvais dienests šī gada plūdu prognozēs, paredzot gan laicīgu ūdens līmeņa diagnostiku, zvanu reģistrāciju, palīdzības koordināciju.

Sākoties siltākam laikam, speciālisti seko līdzi ūdens līmeņa svārstībām Svētes upē un Lielupē pie Staļģenes, Kalnciema, kā arī Jelgavā, informēja pašvaldības pārstāve.

Civilās aizsardzības plāna izstrādes gaitā Jelgavas novadā tika apzinātas applūstošās teritorijas un mājas, izstrādāta iedzīvotāju apziņošanas sistēma, pastiprināta materiāltehniskā bāze. Arī šī gada budžetā Jelgavas novada pašvaldība paredzējusi 10 000 eiro plūdu seku novēršanai, informēja Kaņepone.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas