Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielinās atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi

No 2017. gada 1. janvāra plānots palielināt atlīdzību cilvēkam, kurš aprūpē bērnu pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā, informē Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš. To paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos «Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi».

Noteikumu grozījumu projekts ceturtdien, 27. oktobrī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un šogad jāapstiprina valdībā.

Paredzēts, ka atlīdzības par adoptējamā bērna aprūpi apmērs būs 171 eiro mēnesī. Tas darīts, lai sekmētu bērnu ātrāku un veiksmīgāku integrāciju jaunajā ģimenē, ļaujot adoptētājam pilnvērtīgāk veltīt laiku un uzmanību bērnam.

Lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra varētu veikt nepieciešamās izmaiņas informācijas sistēmās, paredzēts pārejas periods. Proti, cilvēkam, kuram atlīdzība piešķirta līdz 2016. gada 31. decembrim, no 2017. gada 1. janvāra atlīdzību pārrēķinās jaunajā apmērā un starpību izmaksās ne vēlāk kā līdz 1. aprīlim.

Līdz šim atlīdzības apmērs bija 49,80 eiro mēnesī.

Ar projektu var iepazīties ministrijas mājas lapā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas