Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par 40 miljoniem eiro veicinās ilgstošo bezdarbnieku iekļaušanos sabiedrībā 3

Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļu palīdzību no šāgada 3. ceturkšņa līdz 2021. gadam īstenos pasākumus, kuru galvenais mērķis ir veicināt ilgstošo bezdarbnieku iekļaušanos sabiedrībā un piemērotā darbā vai apmācībā, tādējādi mazinot viņu sociālās atstumtības riskus.

Ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče «Ziņas» informēja, ka pasākumus ilgstošo bezdarbnieku aktivizācijai paredz otrdien valdībā apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi «Darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» specifiskā atbalsta mērķa «Palielināt nelabvēlīgākā situācijā esošu bezdarbnieku iekļaušanos darba tirgū» pasākuma «Ilgstošo bezdarbnieku aktivizācijas pasākumi» īstenošana».

Ilgstošajiem bezdarbniekiem paredzēts nodrošināt individuālas speciālistu un grupu konsultācijas (tajā skaitā karjeras konsultantu, psihologu, psihoterapeitu), kas veicina motivāciju un spējas iesaistīties darba tirgū, veselības pārbaudes, nosakot piemērotību piedāvātajam darbam.

Tāpat viņiem būs pieejama profesionālās piemērotības noteikšana, noskaidrojot intereses un motivāciju mācīties, kā arī iemaņu atbilstību konkrētai profesijai un (vai) apmācību programmai; motivācijas programmas darba meklēšanai, kā arī atbalsta pasākumi bezdarbniekiem ar atkarības problēmām.

Visas šīs aktivitātes īstenos Nodarbinātības valsts aģentūra, piesaistot nepieciešamos pakalpojumu sniedzējus, tajā skaitā nevalstiskās organizācijas. Savukārt Sociālās integrācijas valsts aģentūra nodrošinās bezdarbniekiem ar invaliditāti vai prognozējamo invaliditāti profesionālās piemērotības noteikšanu, novērtējot bezdarbnieka veselības stāvokli, noskaidrojot viņa intereses par profesionālās darbības jomām, profesionālās izglītības programmām u.c.

Pašlaik atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem nodrošināts arī ar dažādiem aktīvās darba tirgus politikas pasākumiem, tajā skaitā algotajiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem. No 2015. gada šie darbi tiek finansēti no valsts sociālās apdrošināšanas nodarbinātības speciālā budžeta, nepiesaistot ESF finansējumu, skaidroja M.Kupče.

Minēto aktivitāšu īstenošanai kopējais finansējums ir 40,04 miljoni eiro, tajā skaitā ESF finansējums – 34,04 miljoni eiro, bet valsts budžeta – seši miljoni eiro. Kopumā pasākumā plānots iesaistīt 20 tūkstošus ilgstošo bezdarbnieku.

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras datiem 2014. gada oktobra beigās no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita 34,5 procenti bija ilgstošie bezdarbnieki. Ilgstošajam bezdarbam ir dažādi individuāli iemesli, taču bieži tas saistīts ar zaudētām cerībām atrast darbu, veselību, stereotipiem, atkarībām, attālumu līdz pieejamām darbavietām, nepietiekamām prasmēm un aprūpes pienākumiem.

Par ilgstošiem bezdarbniekiem uzskata cilvēkus, kuri bez darba bijuši vismaz 12 mēnešu. Atbalstu paredzēts sniegt arī tiem bezdarbniekiem, kuriem atbilstoši narkologa atzinumam ir alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu atkarība vai ir iespējama alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu atkarība, bet nav saņemts narkologa atzinums.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

&&&

Ooo, tad jau gan labi, ja speciālisti mums atdos veselību, un sakārtos autobusa parka darba laikus, nu vienkārši supermeņi, paveiks to ko gadiem neviens nav paveicis!!!

pirms 4 gadiem, 2015.08.13 09:48

s

no pēdējās rindkopas var saprast ka narkomānus un alkoholiķus arī atbalstīs...

pirms 4 gadiem, 2015.08.13 11:48

b

... un 2 un 3 termiņu ievēlētos pašvaldības deputātus, īpaši lauciniekus pilsētās.

pirms 4 gadiem, 2015.08.13 15:25

Latvijas ziņas