Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par atrašanos uz ledus varēs piemērot 70 eiro naudas sodu 7

Valdība šodien lems par grozījumiem Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz līdz 70 eiro naudas sodu par aizlieguma pārkāpšanu atrasties uz ledus iekšzemes publiskās ūdenstilpnēs vai jūras piekrastē.

Iekšlietu ministrija norāda, ka katru gadu, iestājoties ziemas sezonai, aktuāls kļūst jautājums par zemledus makšķernieku un citu personu glābšanu.

Lai risinātu šo jautājumu, vairāku gadu garumā iesaistīto iestāžu vidū notiek diskusijas par iespējamo tiesisko risinājumu, lai novērstu personu atrašanos uz ledus laika periodā, kad to darīt ir īpaši bīstami.

Veicot normatīvo aktu izpēti šajā jomā un diskutējot par šiem jautājumiem ar iesaistītajām institūcijām, tika secināts, ka makšķerniekiem, kas nodarbojas ar makšķerēšanu no ledus, un personām, kuras pārvietojas pa ledu, atbildības mehānismu varētu veidot, paredzot pilnvarojumu, ka valsts vai pašvaldības iestāde nosaka aizliegumu noteiktās ūdenstilpēs atrasties uz ledus laika periodā, kad to darīt ir īpaši bīstami, un gadījumos, kad minētais aizliegums tiktu pārkāpts, persona būtu administratīvi sodāma saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

IeM gan norāda, ka jau šobrīd Rīgas un Jūrmalas pašvaldības, ņemot vērā ledus veidošanās tendenci ūdenstilpēs, nosaka paaugstinātās ledus bīstamības periodu attiecīgās pilsētas administratīvajā teritorijā. Savukārt par šī perioda neievērošanu ir paredzēta administratīvā atbildība attiecīgās pašvaldības saistošajos noteikumos. Tā Jūrmalā par šādu pārkāpumu var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 30 eiro. Rīgā var piemērot naudas sodu līdz 71 eiro, taču, ja cilvēka glābšanā nācies piesaistīt glābējus, pārkāpējam uzliek naudas sodu no 142 līdz 350 eiro.

Lai gan dažas pašvaldības pēc brīvprātīgas iniciatīvas nosaka paaugstinātas ledus bīstamības periodu, kā arī paredz administratīvo atbildību par to pārkāpšanu pašvaldības saistošajos noteikumos par sabiedrisko kārtību, tomēr, lai risinātu minēto jautājumu valstiskā līmenī, likumā "Par pašvaldību" ir nepieciešams paredzēt pašvaldībai tiesības noteikt aizliegumu atrasties uz iekšzemes publiskās un jūras piekrastes ūdenstilpes ledus, kad tas ir īpaši bīstams.

Savukārt par aizlieguma neievērošanu ir paredzama atbildība Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Foto: Rihards Lonskis

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Zintis

es arī piekrītu sodam,bet paralēli arī lai pensijas paredz piemērot ap 4000eur katram makšķerniekam

pirms 3 gadiem, 2015.12.01 17:11

penālis

Kaut kāds gemorojs. Un, kurš tad noteiks, kad ir bīstami kāpt? Onkulītis ar bīdmēru mērīs ledus biezumu vai būs jāveido ekspertu komisija? Saprātīgi cilvēki, kuri ledu pazīst, tāpat nelīdīs uz bīstama ledus, lai vai kāda žuve viņus tur gaidītu, bet idioti arī vasarā pratīs atrast, kur noslīkt.

pirms 3 gadiem, 2015.12.01 11:01

par

Par peldēšanos arī vajag sodu, ja nu gadās noslīkt...

pirms 3 gadiem, 2015.12.01 11:44

Resnais

ar velosipēdu braukt nedrīkst. Ja nu gadās nokrist, tad inspektors Tutiņš uzreiz sastādīs protokolu

pirms 3 gadiem, 2015.12.01 13:19

s

bet pēc būtības jau ar auto ir tas pats - kā izraisi negadījumu vai ne tā brauc, ja pieķer, arī protokols;DDDD

pirms 3 gadiem, 2015.12.01 19:39

Andris

Kur ir statistika par iepriekšējiem gadiem?Cik noslīkuši!Cik glābti!Izskatās pēc kārtējā naudas kāšanas projekta.

pirms 3 gadiem, 2015.12.01 22:18

Latvijas ziņas