Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Latvijas trešo nedrošāko pilsētu uzskata Jelgavu; to pierāda arī noziegumu skaits 9

Iedzīvotāji par trešo nedrošāko Latvijas pilsētu ir atzinuši Jelgavu, noskaidrots uzņēmuma «Grifs AG» internetā veiktajā aptaujā. Par nedrošāko no Latvijas lielākajām pilsētām iedzīvotāji uzskata Rīgu. 

Tā apgalvoja divi no trīs jeb 67 procenti aptaujāto. Savukārt katrs piektais par bīstamāko pilsētu uzskata Daugavpili, kas ierindo nedrošāko pilsētu topa otrajā vietā, informē uzņēmums.

Skaidrojot pētījuma rezultātus, uzņēmuma valdes loceklis Ainars Bundulis uzsver: «Iedzīvotāju skaita ziņā Jelgava ir ievērojami mazāka par Rīgu, bet tā ir bijušā rajona centrs, kurā atrodas darba vietas, skolas un izklaides iespējas. Kaut arī kaimiņi mazākās pilsētās  ir draudzīgāki un nemainās tik bieži, kā tas notiek Rīgā, Jelgava kā centrs aug un attīstās, tās iedzīvotāju skaits palielinās. Pieaugot iedzīvotāju skaitam, palielinās arī negodprātīgo personu skaits.»

Pēc Iekšlietu ministrijas Informācijas centra publisko pārskatu datiem Latvijas nedrošākā pilsēta ir Rīga. Pērn gandrīz 50 procenti no Latvijā reģistrētajiem noziegumiem ir notikuši Rīgā - 21 579 no 49 905. Otra bīstamākā pilsēta Latvijā ir Daugavpils, kurā pērn reģistrēti 1810 noziegumi, bet trešā bīstamākā pilsēta ir Jelgava ar 1529 reģistrētiem noziegumiem, tai seko Ventspils ar 1092 reģistrētiem noziegumiem. Ar 1062 pārkāpumiem pērn Liepāja ierindojās piektajā vietā, savukārt Jūrmala ar 891 - sestajā. 2012.gadā Rēzeknē ir reģistrēti 707 noziegumi, ierindojot to septītajā vietā, bet astotā pilsēta pēc paveikto noziegumu skaita ir Ogre - 687. 2012.gada Latvijā reģistrēto nozieguma topu noslēdz Jēkabpils ar reģistrētiem 673 noziegumiem un Valmiera, kurā gada laikā paveikti 642 noziegumi.

«Cilvēku viedokli par kādu vietu bieži veido personīgā pieredze vai kāda cita stāstītais. Ir izveidojušies stereotipi, kurus ir sarežģīti aizstāt ar šā brīža oficiālajiem statistikas datiem. To lieliski var redzēt, salīdzinot aptaujas datus ar oficiālo informāciju. Iedzīvotāji par nedrošākajām pilsētām uzskata Rīgu, Daugavpili un Jelgavu, kas sakrīt ar oficiālajiem statistikas datiem. Savukārt Ventspils un Liepāja, kuras iedzīvotāji uzskata par valsts drošākajām pilsētām, pēc paveikto nozieguma skaita ierindojas oficiālās statistikas augšgalā,» saka A.Bundulis.

Drošības eksperti atgādina, ka aplaupīšanas iespējamību var mazināt, ievērojot dažus vienkāršus drošības pamatprincipus - nelielīties ar lietām, kas atrodas mājās, neatstāt tās labi redzamās vietās, ejot prom no mājokļa aizvērt logus un aizslēgt durvis. Profesionāliem ļaundariem arī nikns mājas sargs nebūs šķērslis. Laiku iespējams iegūt, ierīkojot apsardzes sistēmu, tādējādi mazinot potenciālo zaudējumu apmēru. Piesardzība nepieciešama ne tikai mājokļa, bet arī personīgās drošības kontekstā publiskās vietās. Piemēram, diennakts tumšajā laikā ieteicams izvēlēties drošākos maršrutus un, pamanot potenciāli bīstamus cilvēkus, pāriet ielas otrā pusē. Dārgas rotaslietas arī labāk atstāt ballei, nevis nesāt ikdienā uz ielas.

Interneta aptaujā, kas tika veikta jūnija beigās, piedalījās 531 respondents vecumā no 18 - 64 gadiem. Aptaujā iedzīvotājiem tika lūgts novērtēt, kura ir nedrošākā pilsēta no desmit lielākajām Latvijas pilsētām pēc iedzīvotāju skaita.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Rūsa

Kā gan var būt droša, ja pat pašvaldības policija tevi par čurāšanu var nosist,bet blakus mierīgi spaisu tirgo un appīpējušos laupītājus neaizstiek

pirms 6 gadiem, 2013.08.07 13:38

Ruusam(ai)

Domaa,ko runaa par PP! Tikai,kad paliidziiba buus vajadziiga, zvaniisi tiesi viniem!

pirms 6 gadiem, 2013.08.07 14:52

uh

kad palīdzība būs vajadzīga , tad PP zvanīt ir pilnīgi bezjēdzīgi . Viņi pateiks , ka visas mašīnas aizņemtas un nav ar ko izbraukt . Man tā ir bijis 2 reizes. Runā , ka benzīns tiekot saliets personīgajās mašīnās , tapēc nav ar ko braukt. Vispār Vanags ir no Rāviņa mafijas , kur savējos nenodod. ( ZZS princips ) . Galvenais saņemt algu - darbs nekur neaizbēgs. Tik korumpētā pilsētā kā Jelgava , pēc definīcijas , likumības ievērošana nav iespējama , līdz ar to arī drošība.

pirms 6 gadiem, 2013.08.07 15:06

:)))

Viena tante teica,divas tantes teica....

pirms 6 gadiem, 2013.08.07 19:18

Tas pats Jānis

Nu par "lapiņlīmētājiem" tā arī visi saka - viņi prot tikai līmēt plāksterīšus (un tikai tad, kad paši atbrauc, nevis, kad tiek izsaukti), sist dzērājus un kašķēties ar iedzīvotājiem.
Bet nu ko lai dara - tāds ir viņu amats.

pirms 6 gadiem, 2013.08.08 14:09

VoV

Jelgava nav pilsēta, tā ir lauku migrantu pagaidu apmetne pa ceļam uz Rīgu. Šeit valda lauku tikumi.

pirms 6 gadiem, 2013.08.07 14:58

Ēriks

Tik karsts, ka gribās iziet ārā pasēdēt ēnā un izdzert vienu Tērvetnieku , vai Bausku, bet bail elektrošoku dabūt mugurā :(

pirms 6 gadiem, 2013.08.07 15:27

To Ēriks

Vari nekur neiet, uzgriez mūziku un dzer mājās viņi atnāks pie tevis - gaidi zvanu pie durvīm!

pirms 6 gadiem, 2013.08.07 15:31

#Geo AllaH

VoV,piekrītu tev,vienozīmīgi.Ģeogrāfiski,tikai Rīga ir lielpilsēta,jo tajā dzīvo~690 000 iedzīvotāji 2016 gadā.Nesen arī Daugavpils bija lielpilsēta,kurā bija 100 000,bet migrācijas dēļ,tagad tur varbūt ir tikai 85 000.
Jelgavā pat nav 16stāvu ēkas!Saucās pilsēta!
Nu tā,novada mērogā varbūt ar saviem 50 000...

pirms 3 gadiem, 2016.07.27 20:46

Latvijas ziņas