Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par pusgadu pagarina Labklājības ministrijas pilotprojektu sociālās aprūpes centros

Pēc Labklājības ministrijas (LM) lūguma valdība šodien pagarināja pilotprojekta «Priekšlikumi klientu grupēšanai un nepieciešamā pakalpojuma apjoma noteikšanai» valsts sociālās aprūpes centros (VSAC) realizēšanas termiņu no šā gada 1.augusta līdz 2014.gada 1.februārim.

Kā skaidro LM, saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem pilotprojekta vadības grupai līdz šā gada 1.jūlijam ministrijā bija jāiesniedz gala ziņojums par pilotprojekta rezultātiem, kā arī ietekmes novērtējums šādas pieejas ieviešanai visos VSAC. Tomēr pilotprojekta vadītāja 22.jūnijā informējusi LM, ka vairāku apsvērumu dēļ pilotprojekta ieviešanas termiņu nepieciešams pagarināt līdz 31.oktobrim.

Vadītāja skaidrojusi, ka atkārtota ekspertu pakalpojuma iepirkuma dēļ aizkavējies ekspertu darbs. Tas sākts tikai 2013.gada aprīlī, lai gan pilotprojekts sākās martā. Tāpat viņa norādījusi, ka sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas process VSAC tiek organizēts ar ierobežotiem profesionāliem resursiem, kas neļauj pilotprojekta aktivitātes īstenot ieplānotajā laikā un atbilstošā kvalitātē, kā arī minējusi citus iemeslus termiņa pagarināšanai.

Pilotprojekta realizācijas rezultātā izstrādātie kritēriji klientu grupēšanai pa aprūpes līmeņiem, kā arī sniedzamā pakalpojuma apraksti katrai klientu grupai LM ir jāaprobē arī pārējās VSAC filiālēs - kopumā 24, tostarp jāveic VSAC darbinieku apmācība.

LM paredzējusi, ka kritēriju aprobācijai un priekšlikumu izstrādei turpmākai pakalpojumu sniegšanas organizēšanai VSAC būs nepieciešami vēl vidēji trīs mēneši. Līdz ar to LM lūgusi pagarināt pilotprojekta termiņu līdz 2014.gada 1.februārim.

Kā ziņots, pilotprojekts tiek realizēts piecās VSAC filiālēs - VSAC «Rīga» filiālē «Rīga», «Baldone», «Ezerkrasti», «Jugla» un VSAC «Zemgale» filiālē «Jelgava».

Tā laikā eksperti izstrādās praksē pārbaudītu metodiku sociālo pakalpojumu sniegšanā dažādām aprūpes vajadzībām gan bērniem, gan pieaugušiem cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, tostarp ar garīgās attīstības traucējumiem un psihiskām saslimšanām, kā arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Šāda metodika nepieciešama, lai mainītu pieeju un uzlabotu sociālās aprūpes centru sniegto pakalpojumu kvalitāti, iepriekš skaidrojusi LM.

Lai izstrādātu metodiku sociālo pakalpojumu sniegšanā bērniem, pilotprojektā iesaistīti vairāki speciālisti, tostarp medicīnas māsa bērniem, pediatrs, bērnu psihiatrs, sociālais darbinieks, speciālais pedagogs, sociālais pedagogs, ergoterapeits, fizioterapeits, ekonomists. Savukārt metodikas izstrādē pieaugušiem cilvēkiem iesaistīta garīgās veselības aprūpes māsa, ģimenes ārsts, psihiatrs, sociālais darbinieks, ergoterapeits, fizioterapeits, ekonomists.

Šie speciālisti iepazīsies ar pašreizējiem klientu grupēšanas kritērijiem VSAC, izvērtēs klientu spējas, prasmes, vajadzības, izanalizēs pakalpojumu saturu, apjomu un nepieciešamos resursus - personāla skaitu, kvalifikāciju, materiāli tehnisko bāzi.

Pilotprojekta laikā speciālisti izstrādās arī kritērijus klientu grupēšanai pa aprūpes līmeņiem un klientu grupām - 11 bērnu un 32 pieaugušo grupām.

Vienlaikus eksperti izvērtēs veselības aprūpes pakalpojumu saturu un formu.Pilotprojekta realizācijai 2013.gadā kopumā plānots finansējums 56 000 latu apmērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas