Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Satversmes tiesas priekšsēdētāju ievēlēta Ineta Ziemele

Par Satversmes tiesas priekšsēdētāju ievēlēta Ineta Ziemele, informē aģentūra LETA.

Par Ziemeles kandidatūru balsoja četri tiesneši, bet pret bija trīs.

Kandidatūrai tiesas priekšsēdētāja amatam tika izvirzīts arī Gunārs Kusiņš un līdzšinējais tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš.

Kā liecina ST informācija, 2005. gadā Ziemele tika iecelta Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesneša amatā, bet kopš 2012. gada bijusi arī ECT palātas prezidente un ECT tiesnešu statusa komisijas vadītāja. 2014. gada 11. septembrī Saeima apstiprināja Ziemeli par Satversmes tiesas tiesnesi, un viņa stājās amatā 2015. gada 8. janvārī.

I.Ziemele absolvējusi Elejas vidusskolu.

Vakar tiesnešiem neizdevās vienoties par ST priekšsēdētājas vietnieku, tāpēc tika izsludināts pārtraukums, un vietnieks atkārtoti tiks vēlēts nākamnedēļ, 16. maijā, pulksten 12.

Pirmajā un otrajā kārtā par abiem priekšsēdētājas vietnieka amata kandidātiem – Sanitu Osipovu un Gunāru Kusiņu – balsoja trīs tiesneši, bet pret – četri.

Pirms trīs gadiem par Satversmes tiesas priekšsēdētāju ievēlēja Laviņu. Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieks līdz 2017. gada 31. martam bija Uldis Ķinis, kad izbeidzās viņa tiesneša pilnvaras.

Vēlēšanas notiek atklātā tiesas sēdē. Tiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieka amata kandidātus izvirza sēdes laikā. Ikviens kandidāts paziņo, vai viņš piekrīt savas kandidatūras izvirzīšanai.

Balsošanu organizē un balsis skaita tiesas sēdes sekretārs. Balsu skaitīšana notiek visa tiesas sastāva klātbūtnē. Kad balsis saskaitītas, tiesas sēdes priekšsēdētājs paziņo balsošanas rezultātus. Priekšsēdētājs ir ievēlēts, ja par attiecīgo kandidātu ir saņemts absolūtais balsu vairākums. Šis nosacījums attiecināms arī uz priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu.

Tiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieka pilnvaru termiņš ir trīs gadi.


Foto: satv.tiesa.gov.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas