Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par septembri auklītēm par 213 bērnu pieskatīšanu pabalstā izmaksāti vairāk nekā 10 000 latu; auklīšu pakalpojumu aktīvi izmanto arī Jelgavā

Par septembri Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) auklītēm valsts atlīdzībā izmaksājusi vairāk nekā 10 000 latu par 213 bērnu pieskatīšanu, aģentūrai LETA pavēstījas IZM pārstāve Dita Bukovska.

Par septembri ministrija saņēma kopumā 86 pieteikumus no auklītēm - gan fiziskām, gan juridiskām personām - valsts atbalsta saņemšanai par bērnu pieskatīšanu. Pozitīvs lēmums par atbalsta izmaksu pieņemts 66 gadījumos. Auklītēm šonedēļ pārskaitīts valsts atbalsta finansējums vairāk nekā 10 000 latu apmērā par kopumā 213 bērnu pieskatīšanu.

IZM šonedēļ sāka pirmo valsts atbalsta izmaksu saistībā ar sāktajiem pasākumiem pašvaldību pirmsskolas izglītības iestāžu rindu likvidēšanai. Finansējumu nedēļas sākumā jau saņēmuši bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēji jeb aukles, līdz darba nedēļas beigām to paredzēts pārskaitīt arī izglītības pakalpojuma sniedzējiem jeb privātajām izglītības iestādēm. Plānots, ka valsts atbalsts palielinās to bērnu skaitu, kuriem nodrošināta pirmsskolas izglītība, vienlaikus bērnu vecākiem sniedzot iespēju atgriezties darba tirgū.

Ministrijā skaidro, ka iemesls atbalsta piešķiršanas atteikumam galvenokārt bijis tas, ka bērns nav uzņemts pašvaldības rindā, kuras sarakstus pašvaldības norādītajos termiņos iesniegušas IZM. Atsevišķos atteikuma gadījumos nebija pārbaudīta pieteicēja atbilstība noteiktajām prasībām un aukle vēl nebija reģistrēta Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD). Retākos atteikuma gadījumos bērns vēl nebija sasniedzis noteikto pusotra gada vecumu, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi.

Par septembri ministrija saņēmusi arī 119 pieteikumus no privātajām izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas. Valsts atbalsta saņemšanai pieteikts 4461 bērns, kurš uzņemts pašvaldības rindā, taču izglītības pakalpojumu saņem privātajā izglītības iestādē. IZM pašlaik apstrādā saņemtos pieteikumus, un šonedēļ paredzēta valsts atbalsta izmaksa arī izglītības pakalpojuma sniedzējiem par septembra mēnesi.

Visaktīvāk auklīšu pakalpojumu un pirmsskolas izglītības pakalpojumu pašlaik izmanto Rīgā un Pierīgas novados, kā arī lielajās pilsētās - Jelgavā, Liepājā, Jūrmalā.Jau ziņots, ka šā gada 1.septembrī stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi par prasībām bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtību. Vienlaikus spēkā stājās noteikumi, kas paredz valsts atbalsta piešķiršanu bērniem no pusotra gada vecuma līdz obligātās sagatavošanas pamatizglītības ieguvei uzsākšanai, kuri uzņemti pašvaldības rindā, taču izglītības pakalpojumu saņem pie privātā pakalpojumu sniedzēja.

Kopš septembra sākuma fiziskās un juridiskās personas var reģistrēties IKVD, lai iegūtu tiesības sniegt bērnu uzraudzības pakalpojumus. Kvalitātes dienesta mājaslapā ir pieejams publiskotais bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrs.

Apgūstot 40 stundu apmācību, ikviens, kas nav izdarījis Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktus pārkāpumus vai noziedzīgus nodarījumus, var kļūt par aukli un pieskatīt bērnus, saņemot 100 latu atlīdzību no valsts. Līdz šā gada beigām gan ir noteikts pārejas periods, kad bērnu uzraudzības pakalpojumu var sniegt arī persona, kura neatbilst izglītībai noteiktajām prasībām.

Ja bērnu uzraudzības pakalpojumu plānots sniegt arī 2014.gadā, personai līdz šā gada beigām ir šī izglītības programma jāapgūst un līdz nākamā gada 1.februārim par to jāinformē Kvalitātes dienests, pretējā gadījumā persona tiks izslēgta no bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju reģistra.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas