Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārbaudīs zināšanas gan fizikā, gan satiksmes noteikumos 3

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jaunajā mācību gadā iecerējusi vairākas izmaiņas un jauninājumus. Piemēram, brīvpusdienas 4. klašu audzēkņiem un centralizētā eksāmena fizikā, ķīmijā vai dabaszinībās pilotprojektu. Tāpat plānots, ka valsts finansējums 10. klases atvēršanai pienāksies, ja novadu skolās tai būs pieteikušies 12, bet republikas pilsētu – 22 skolēni, ko skeptiski jau novērtējuši pašvaldību izglītības darbinieki.

«Jaunajā mācību gadā izglītības nozarē turpinām strādāt ar mērķi, lai ikvienam bērnam Latvijā nodrošinātu kvalitatīvu un pieejamu izglītību, kas ir arī izmaksu efektīva,» apņēmības pilna ir izglītības ministre Mārīte Seile.

Šajā mācību gadā turpināsies mūsdienīga un kompetenču pieejā balstīta izglītības satura izstrādes darbs, kam paredzēts arī pilotprojekts, piesaistot ES fondu finansējumu. Kompetenču pieejā balstīta mācību satura apguvē plānots attīstīt skolēnu spēju izmantot gūtās zināšanas un prasmes, risinot dažādas dzīves situācijas. Tiks īstenots arī datorikas mācību satura aprobācijas pilotprojekts, lai nodrošinātu agrāku digitālo kompetenču attīstību. Tāpat notiks vairāki diagnosticējošie darbi skolēnu zināšanu un prasmju pārbaudei, piemēram, ceļu satiksmes drošības jautājumos, kā arī centralizētā eksāmena fizikā, ķīmijā vai dabaszinībās pilotprojekts 12. klases skolēniem, ziņo IZM. Pastiprinātu uzmanību paredzēts pievērst arī tiesiskuma ievērošanai un skolēnu drošībai izglītības iestādēs, norāda Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča.

Centralizētā eksāmena fizikā, ķīmijā vai dabaszinībās pilotprojektā plānots, ka aptuveni 50 izglītības iestāžu 800 skolēni pārbaudīs savas zināšanas dabaszinībās, 60 izglītības iestāžu 1200 skolēni kārtos fizikas un tikpat arī ķīmijas eksāmenu. Visu pilotprojekta eksāmenu norisi paredzēts nodrošināt vienlaicīgi 2016. gada 13. aprīlī. Vienlaikus plānots organizēt diagnosticējošos darbus matemātikā 8. klasei, dabaszinātnēs 9. klasei, fizikā un ķīmijā 10. un 11. klasei. 

Visu rakstu lasiet piektdienas, 21.augusta, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

piepe

kārtējo reizi ņirgāšanās par bērniem un pedagogiem. Pēc pāris gadiem pateiks-tas bija nepārdomāts, līdz galam neizdevies. Vēl pie tā jāpiestrādā...

pirms 4 gadiem, 2015.08.21 12:43

Liiii

Nu,šaubos ka būs labi rezultaati.
Kā ar tiem cilvēkiem,kuri kādu iemeslu dēļ,kâdreiz pārtrauca mācības,bet tagad atsākuši vakarskolās!?
Vairāki gadi pagākuši,viss ir aizmirsies.....

pirms 4 gadiem, 2015.08.22 12:27

zx

Vieni eksperimenti...un rezultats katru gadu arvien uz LEJU. Varbut, ka beidzot vajadzetu sakt domat- ko darit, bet ne tikai eksperimentet.

pirms 4 gadiem, 2015.08.22 19:48

Latvijas ziņas