Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pareizticīgo baznīca svin Kunga kristīšanas svētkus

Šodien Latvijas Pareizticīgo baznīca svin Kunga Kristīšanas svētkus, informēja baznīcas preses dienests.

No plkst.13 līdz 15 Rīgā, 11.novembra krastmalā, iepretim Lielā Kristapa statujai, notiks Lielā ūdens iesvētīšanas kārta Daugavā.

Kā skaidro baznīcas preses dienests, 19.janvārī Pareizticīgā baznīca svin vienus no gada lielākajiem svētkiem - Kunga Kristīšanas svētkus, kurus dēvē arī par Dieva Parādīšanās svētkiem, kad notiek Lielā ūdens iesvētīšana.

Šajā dienā iesvētīto ūdeni ticīgie glabā visu gadu un ar to, piemēram, iesvēta savas mājvietas.

Krusta gājieni uz tuvāko ūdenstilpni un ūdens iesvētīšana ar gremdēšanos iesvētītajā ūdenī šodien notiks Madonā, Jēkabpilī, Ludzā, Līvānos un citviet Latvijā. Jau trešo gadu ar Rīgas pašvaldības atbalstu Latvijas Pareizticīgā baznīca turpina ūdens iesvētīšanas tradīciju arī Rīgā.

Kā teikts Pareizticīgo baznīcas mājaslapā, cilvēkiem, kas vēlas šodien iegremdēties ūdenī zem klajas debess, ir rūpīgi jāizvērtē savs veselības stāvoklis un savas spējas. Īpaši tas attiecoties uz cilvēkiem, kam ir kādas hroniskas kaites, vai akūtas saslimšanas. Arī vecāka gadagājuma cilvēki un sievietēm stāvoklī vai ar krūti barojošām māmiņām, esot atbildīgi jāizvērtē iespēja veikt šo rituālu.

Nekādā gadījumā iegremdēšanos ūdenī nedrīkst veikt iereibuši cilvēki.

Savukārt cilvēkiem, kas šo rituālu veiks, ir ieteikts, ņemt līdzi sausu dvieli un siltas drēbes, lai pēc iespējas ātrāk pēc iegremdēšanās varētu sasildīties.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas