Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldību darbiniekiem – semināri par uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumiem 2

Oktobrī un novembrī, kā arī 2015. gadā ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu Latvijas pašvaldību darbiniekiem, kuri ikdienā strādā ar attīstības plānošanas un uzņēmējdarbības vecināšanas jautājumiem, būs iespēja piedalīties „Zināšanu eņģeļu” apmācības programmas semināros.

Apmācību programma ietvers lekcijas, labās prakses piemērus, radošās domāšanas metodes, simulāciju spēli, praktisku darbu komandās, komandu darbu prezentācijas un diskusijas. 

Semināra dalībnieki, apmeklējot seminārus, spēs patstāvīgi sniegt konsultatīvu atbalstu par konkurētspējīgas uzņēmējdarbības izveides un attīstības pamatprincipiem, jaunu biznesa modeļu formām idejas komercializēšanai, risku pārvaldību uzņēmējdarbībā, radošas domāšanas metodēm biznesa idejas pilnveidei, investīciju piesaistes un inovācijas atbalsta instrumentiem u.c. jautājumiem.

Semināri tiks organizēti katrā Latvijas reģionā, un to ilgums būs divas dienas ar dalībnieku skaitu līdz 25 personām katrā seminārā. Plānots, ka kopumā notiks 15 semināru un apmācību programmā tiks apmācīti 375 pašvaldību darbinieki.

Šogad semināri plānoti Limbažos, Tukumā, Cēsīs, Ogrē un Balvos, savukārt 2015.gadā – Ludzā, Rēzeknē, Liepājā, Kuldīgā, Talsos, Valmierā, Madonā, Jelgavā, Jēkabpilī, Bauskā.

Papildus apmācību programmas ietvaros ir izstrādātas rokasgrāmatas, kas tiks nodotas pašvaldībām ar mērķi pilnveidot atbildīgo pašvaldības darbinieku prasmes sadarboties ar vietējo sabiedrību radošu biznesa ideju izstrādē un komercializācijā, esošo uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanā un investīciju piesaistē.

Šādas apmācību programmas organizēšanu paredz Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekts „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (turpmāk – projekta). Šī projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos. 

Projekta īstenotājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioniem. Savukārt projekta partneri Norvēģijā – Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība. Kopējās projekta izmaksas – 1 172 029 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

uzņēmējs

varbūt pa tiešo uz semināru būtu aicinājuši uzņēmējus..?

pirms 4 gadiem, 2014.10.08 14:14

Latvijas ziņas