Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Patvēruma meklētājus izglītos astoņās skolās – arī Jelgavas 5.vidusskolā 12

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) noslēgusi līgumus ar astoņām skolām par patvēruma meklētāju izglītošanu, šodien ziņo laikraksts "Latvijas Avīze".

Līgumi tika noslēgti ar Rīgas 93. vidusskolu, Dobeles Kristīgo pamatskolu, Rīgas 15.vidusskolu, Rīgas Ukraiņu vidusskolu, Jelgavas 5. vidusskolu, Rīgas Speciālo internātpamatskolu, Rīgas stila un modes profesionālo vidusskolu, N.Draudziņas vidusskolu, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Pašlaik šajās skolās mācās 18 bēgļi. Kā «Ziņas» uzzināja Jelgavas 5. vidusskolā, izglītojas meitene no Ukrainas, kurai saskaņā ar līgumu atbalsts tika sniegts trīs mēnešus pagājušajā mācību gadā un tas turpināsies arī bez tālāka ministrijas atbalsta. 

Kā vienu no piemēriem laikraksts minējis 15 gadus veco afgāņu puisi Kamrānu Aijubī, kurš mācās Natālijas Draudziņas vidusskolas pirmajā klasē. Viņš neesot pratis ne lasīt, ne rakstīt.

Par šī puiša skološanu valsts skolai maksā 567 eiro pusgadam. Tas ir tik pat daudz, cik tiek maksāts par parastu skolēnu. Kā vēsta laikraksts, šie līdzekļi patiesās izmaksas nesedz, jo ar Kamrānu jāstrādā individuāli.

Skolotājus, kuri strādās ar bēgļiem, paredzēts apmācīt. Pedagogu apmācībai paredzēti 15 800 eiro 2016.gadā un 7000 - 2017.gadā.

Foto: Ernests Treijs

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Krista

Ja nekļūdos, Jelgavas 5.vidusskola ir ar apmācību krievu valodā. Ja tā, tad vai tas ir pareizi neapmācot uzreiz valsts valodā, lai pēc tam nav jātērē līdzekļi latviešu valodas apguvei.

pirms 4 gadiem, 2015.09.30 09:32

Resnais

Tu esi redzējusi Vācijā 2 turkus sarunājamies savā starpā vāciski?

pirms 4 gadiem, 2015.09.30 11:01

s

man tāda neliela aizdoma, ka tie nelegālie imigranti (nevis patvēruma meklētāji) nemācīsies ne krievu ne latviešu valodu.viņi te neieradās lai lasītu Lāčplēsi vai Oņeginu, bet lai labi dzīvotu un saņemtu pabalstus...

pirms 4 gadiem, 2015.09.30 12:08

Īsais - resnajam

Lai tie turki sarunājas savā starpā turciski un ne vāciski,tas tikai normāli.Bet lai varētu ieiet veikalā,pastā,nopirkt biļeti autobusam,vilcienam,palūgt pabalsta palielinājumu utt.,utt....

Domāju ,ka ne ar vācu, ne ar krievu valodu tālu viņi netiks.Tā kā jāstumj tie bērniņi uz latviešu sākumskolu.

pirms 4 gadiem, 2015.09.30 13:31

Nu, tāpat, pārdomājot

Vai J5vidusskolā bēgļiem tiks mācīta krievu valoda? Acīmredzot J5V ir pieredze bēgļu (piem Ukrainas) skološanai, kā arī metodika latviešu valodas kā otrās valodas apgūšanai. Taču latviešu valodīgajās skolās arī ir pieredze apmaiņas programmu skolēnu uzņemšanā, kāpēc neslēdz līgumus ar tām? Nezinot kritērijus, dīvaināk šajā sarakstā ir redzēt Rīgas stila un modes profesionālo vidusskolu.

pirms 4 gadiem, 2015.09.30 12:23

Essa

Tas ir ļoti labi, ja ir arī profesionālās skolas starp vispārizglītojošajām... Normāli būtu, ja viņi te arī strādātu, ne tikai dzīvotu uz mūsu rēķina. Vajadzētu arī kursus dažādās jomās, lai arī pieaugušie izglītojas, strādā. Aiz gara laika citādi, tāpat kā mūsu dīkdieņi, sastrādās visādas muļķības...

pirms 4 gadiem, 2015.09.30 12:45

Kristīna

Ukraiņu bēgļu bērniem labāk mācīties krievu skolā, tie vismaz prot krievu valodu. Bet no arābu valstu bērniem ir jāmācās latviešu skolās.

pirms 4 gadiem, 2015.09.30 13:28

tāpēc

, ka viņiem ir izvēles iespējas, latviešu valoda vai mazākumtautību valoda. Esam taču saprotoši humāni. Un ukraiņi piemēram izvēlās krievu valodu ,jo viņi viens otru neieredz. Loģiski slāvs slāvu labāk pazīst,Tāpat dienvidnieki arī krieviski ir paburzījušies savās valstīs .A, ko latviešui valoda????? Tāpēc ir tikai 1 izvēle latviešu valoda un tad varbūt muks projām un patvērumu neprasīs.Kā kāds Sīrijas-soms ieteica Latvijai ir jāsāk ar stingru latviešu valodas apmācību un piespiedu darbu. Ja dosim pabalstus tad ir viss, āķis lūpā un uz darbu neaizdzīsi, kā mūsu romas tautības pārstāvjus.

pirms 4 gadiem, 2015.09.30 21:43

Asdfgh

Galnais lai iet vakaros pa raf rajonu pastaigaas, lai iepaziistas ar vieteejiem :aiwa:

pirms 4 gadiem, 2015.09.30 18:20

Jods

Piekrītu tiem , kas atbalsta un pieprasa, iebraucējiem par obligāti mācības latviešu valodā. Mums ir pieredze ar iebraucējiem paaudzēs, ir pat vēl tagad krievvalodīgie, kuri nesaprot, negrib saprast vai TUPIT . Un ignorē latviski runāt. Sēž lekcijās neko nesaprot, un tad ir spiesti izstāties no skolām , jo netiek galā. Viņi ir tā sagatavoti dzīvei lielajai, jo vecāki un vecvecāki cer uz Putleru, ka tas atnāks un visu nokārtos.

pirms 4 gadiem, 2015.09.30 21:35

interesanti/

Interesanti, kā tad tiks apmācīti šie bēgļi?Vai Jelgavas 5 viduskolā ir kāds viņu valodas zinātājs?

pirms 4 gadiem, 2015.10.06 16:01

Latvijas ziņas