Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pavļuts uzdod pašvaldību būvvaldēm nodrošināt ārkārtas pārbaudes sabiedriskajās ēkās 4

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts šorīt Ekonomikas ministrijas operatīvās sanāksmes laikā par traģēdiju Zolitūdē, iebrūkot lielveikala jumtam, uz kura tika veikti būvdarbi, uzdevis nekavējoties nodrošināt, lai pašvaldību atbildīgās būvvaldes un būvinspektori veic ārkārtas pārbaudes visās sabiedriski nozīmīgajās ēkās par būvnormatīvu ievērošanu, prioritāri veicot pārbaudes ēkās, kur notiek vai ir plānoti būvdarbi.

Tāpat ministrs uzdevis veikt izvērtējumu par nepieciešamajām izmaiņām būvnormatīvos, lai tiktu nodrošināts, ka būvdarbu procesu kontrolējošās iestādes un par procesu atbildīgās personas visa procesa laikā nodrošina nepārtrauktu un profesionālu uzraudzību, informē Ekonomikas ministrija. Tāpat uzdots izvērtēt, vai būvspeciālistu sertificēšanā, ko attiecībā uz būvdarbu veicējiem un uzraugiem veic Latvijas Būvinženieru savienība un arhitektiem Latvijas Arhitektu savienība, ir nepieciešamas stingrākas prasības speciālistu profesionālajām prasībām un sertifikācijas institūciju darbībai.

Pašvaldību būvinspektoram ir tiesības jebkurā brīdī veikt pārbaudes būvēs, apsekot tās, atsegt būvju daļas, pārbaudīt konstrukciju drošību, pieprasīt paskaidrojumus un uzdot novērst pārkāpumus, apturot būvniecību, ja tādi tiek konstatēti.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jelgava

Tā kā būtu laiks atvērt acis un veikt kārtīgas pārbaudes Pilsētas Pasāžas faktiskā inženiertehniskā stāvokļa novērtēšanai...

pirms 5 gadiem, 2013.11.22 11:01

niks...

Tad jau varētu pārbaudīt arī Jelgavas pilsētas pasāžu tur jau arī grīdas vibrē starp stāviem... Bet tas jau laikam ir normāli...

pirms 5 gadiem, 2013.11.22 11:02

Kate

Valsts visur savas funkcijas ir nodevusi privātajiem, tā kā visu noteiks tiesas ceļā un tas nozīmē, kas vairāk varēs samaksāt tiesai un advokātiem, tas būs nevainīgāks. Bardaks valda šajā valstī.

pirms 5 gadiem, 2013.11.22 11:29

egle1

Visur (arī Rimi) un citur - automātiskās durvis. Ja automātika nobloķējas, kā tikt ārā? Pasāžas Maksimā gan divas durvis katrā pusē ir arī veramās, bet nu ļoti šauras.

pirms 5 gadiem, 2013.11.22 11:58

Latvijas ziņas