Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc ZPR ierosinājumiem LLU studenti pētīs Zemgales aktualitātes

Pēc novembrī notikušās tikšanās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes jauno vadību, ZPR aktualizējis sadarbības līgumu ar Zemgales vienīgo augstākās izglītības iestādi, paredzot stiprināt LLU intelektuālā potenciāla būtisko nozīmi reģionālajā izaugsmē. Viena no jaunā līguma aktualitātēm - piedāvāt studējošajiem praktiskus pētījumu tematus reģiona attīstībai.

Sadarbības pamatmērķi ir kvalitatīvas un reģiona attīstībai nozīmīgas augstākās izglītības sistēmas pilnveidošanas sekmēšana Zemgales reģionā, kā arī reģiona attīstības veicināšana, piesaistot universitātes zinātnisko un intelektuālo potenciālu.

Tas paredz, ka Plānošanas reģions apkopos un aktualizēs Zemgales reģiona pašvaldību, organizāciju, uzņēmumu u.c. interesentu iesniegtos priekšlikumus nepieciešamajiem pētījumiem, kurus studējošajiem būs iespējams izvēlēties kā bakalaura studiju un maģistrantūras diplomdarbu vai promocijas darbu tēmas.

Tikšanās laikā ZPR ZPR Attīstības padomes priekšsēdētāja un Pļaviņu novada priekšsēdētāja Gunta Žilde ieskicēja arī iespējamo praktisko sadarbību starp abām iestādēm: „Daudzas pašvaldības Zemgalē noteikti būtu ieinteresētas studiju programmas „Ainavu arhitektūra” diplomdarbu piedāvāšanā. Studējošie varētu sadarboties ar pašvaldībām, izstrādājot kādas noteiktas vietas plānojumu, ko nākotnē arī īstenot.” Savukārt Attīstības padomes priekšsēdētājas vietnieks, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš aicināja universitāti sadarboties, reģiona izglītības pārvalžu darbiniekus informējot par studiju iespējām un universitātes infrastruktūru, kas ar katru gadu kļūst aizvien modernāka, atsevišķās nozarēs pat pārspējot Eiropas līmeni.

Tāpat iestādes apņēmušās sadarboties zinātnisko resursu popularizēšanā un izplatīšanā, kā arī izmantošanā, reģiona teritorijas un pašvaldību attīstības veicināšanā, sadarboties ikgadējā vidusskolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursa organizēšanā, izstrādāt un ieviest kopējus projektus, piesaistot dažādus finanšu līdzekļus reģiona attīstībai, kā arī sadarboties kopīgu semināru, diskusiju un konferenču organizēšanā.

Studējošajiem būtiski, ka Plānošanas reģions apņēmies LLU informēt par vakantajām darbavietām, piedāvājot universitātes studentiem un absolventiem iesniegt savus piedāvājumus, kurus rekomendēs universitātes pārstāvji. 

Jāatzīmē, ka jau šobrīd Plānošanas reģiona administrācija ir iecienīta prakšu vieta pamatstudiju un maģistrantūras studentiem, no kuriem daudzi ar laiku šeit atraduši pastāvīgu darbu – vairāk nekā puse ZPR darbinieku ir absolvējuši LLU.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas